Tanie loty do Budapesztu w styczniu

 _s-_month_year_seo_-s_  _s-_month_year_seo_to_-s_ 61 626 20 20

01 sty 1970
01 sty 1970
Sprawdź promocje na loty :
zAfryki Południowej
zRepubliki Czeskiej
zStanów Zjednoczonych
zWielkiej Brytanii

 
Ceny biletów lotniczych zmieniają się z godziny na godzinę. Bilety lotnicze do Budapesztu warto zakupić jak najwcześniej. Pamiętaj, że oprócz połączeń do Budapesztu zawsze warto sprawdzić czy nie ma innych (tańszych) lotów do Węgier.
 
Bluesky.pl to najlepsza wyszukiwarka lotów do Budapesztu. Dane o połączeniach lotniczych zbierane z wielu różnych systemów rezerwacyjnych, umożliwiają wyszukiwanie połączenia lotniczego do Budapesztu i zakup biletu z dowolnego miasta lub kraju, bez konieczności przechodzenia na stronę innego dostawcy. Podane ceny są orientacyjne.
 
Należący do najpiękniejszych miast Europy Budapeszt to miejsce, w którym warto spędzić nieco więcej czasu. Jednym z najbardziej imponujących obiektów państwowych na świecie jest budapesztański parlament. Jego architektura łączy w sobie elementy neogotyckie oraz barokowe. We wnętrzu wspaniałego gmachu odwiedzający mogą podziwiać jeden z największych zabytków Węgier – Koronę św. Stefana. Jej charakterystycznie złamany krzyż należy do najbardziej rozpoznawalnych symboli państwa. Szczególnie interesującym widokiem jest zmiana warty żołnierzy strzegących królewskiego nakrycia głowy. Warto wspomnieć, iż ubrani są oni w historyczne mundury. W Muzeum Narodowym znajduje się drugi z węgierskich skarbów- pochodzący z IX wieku płaszcz nakładany na ramiona każdego nowego władcy. Stolica Węgier składa się z dwóch połączonych ze sobą miast – Budy i Pesztu. Znajdują się one po dwóch stronach Dunaju i w każdym z nich obejrzeć można inne, piękne atrakcje. Jednym z najwspanialszych zabytków jakie warto odwiedzić podczas urlopu w węgierskiej stolicy jest Baszta Rybacka. Rozpościerająca się z jej balkonów panorama Pesztu zapiera dech w piersiach. Oprócz wspaniałego budynku parlamentu oraz Wyspy św. Małgorzaty podziwiać z niej można Górę Gellerta, na której znajduje się cytadela wraz z monumentalnym Pomnikiem Wolności. W przerwie podczas zwiedzania warto spróbować lokalnego specjału – langoszy. Smażone w głębokim tłuszczu placki podawane są z tartym serem,boczkiem oraz dużą ilością czerwonej cebuli. Jest to przykład typowego i bardzo sycącego węgierskiego fast-foodu.