Tanie loty do Lyon w lipcu

61 626 20 20

Wylot
Powrót
Sprawdź promocje na loty :
zRepubliki Czeskiej
zStanów Zjednoczonych
zWielkiej Brytanii

 
Ceny biletów lotniczych zmieniają się z godziny na godzinę. Bilety lotnicze do Lyon warto zakupić jak najwcześniej. Pamiętaj, że oprócz połączeń do Lyon zawsze warto sprawdzić czy nie ma innych (tańszych) lotów do Francji.
 
Bluesky.pl to najlepsza wyszukiwarka lotów do Lyon. Dane o połączeniach lotniczych zbierane z wielu różnych systemów rezerwacyjnych, umożliwiają wyszukiwanie połączenia lotniczego do Lyon i zakup biletu z dowolnego miasta lub kraju, bez konieczności przechodzenia na stronę innego dostawcy. Podane ceny są orientacyjne.
 
Lyon to najstarsze i jedno z największych miast Francji, założone przez Rzymian w 43 r. p.n.e. w malowniczym regionie Rodan-Alpy. Na samym szczycie wzgórza Fourviere znajduje się imponująca Bazylika Marii Panny. Należy zwiedzić także park archeologiczny zajmujący kilka hektarów, na którym odnaleźć można ruiny term, teatru i odeonu oraz części akweduktu. Niedaleko znajduje się także niezwykła kolekcja pamiątek z czasów rzymskich i początków chrześcijaństwa w muzeum Cywilizacji Galijsko-Rzymskiej. W starej części Lyonu, spacerując wąskimi uliczkami wśród zabytkowych kamienic, natkniemy się na katedrę św. Jana Chrzciciela. Przepiękna fasada z ukrytymi w portalach trzystoma scenami biblijnymi, alegorycznymi i historycznymi, a wewnątrz znajduje się równie zachwycający, zdobiony zegar astronomiczny z XIV w. Plac Terreaux przyciąga fontanną z czterema rumakami symbolizującymi cztery rzeki, które podążają w stronę Morza Śródziemnego. Znajduje się tu także Mały Luwr, czyli Muzeum Sztuk Pięknych, mieszczący się w dawnym opactwie Benedyktynów - obecnie nazwanym Pałacem Św. Piotra. Lyon słynie także z Domu Tkaczy, z największego we Francji parku miejskiego, z festiwali oraz z niezliczonej ilości schodów. Odwiedzając to urokliwe miejsce, należy się wykazać nienaganną kondycją fizyczną.