Tanie loty do Norymbergi

61 626 20 20

Wylot
Powrót
Sprawdź promocje na loty :
zAfryki Południowej
zRepubliki Czeskiej
zStanów Zjednoczonych
zWielkiej Brytanii

 
Ceny biletów lotniczych zmieniają się z godziny na godzinę. Bilety lotnicze do Norymbergi warto zakupić jak najwcześniej. Pamiętaj, że oprócz połączeń do Norymbergi zawsze warto sprawdzić czy nie ma innych (tańszych) lotów do Niemiec.
 
Bluesky.pl to najlepsza wyszukiwarka lotów do Norymbergi. Dane o połączeniach lotniczych zbierane z wielu różnych systemów rezerwacyjnych, umożliwiają wyszukiwanie połączenia lotniczego do Norymbergi i zakup biletu z dowolnego miasta lub kraju, bez konieczności przechodzenia na stronę innego dostawcy. Podane ceny są orientacyjne.
 
Norymberga to miejsce budzące skrajne emocje ze względów historycznych, jednak nic nie może podważyć jego uroku w obecnych czasach. Drugie największe miasto Bawarii, kulturalna oraz gospodarcza stolica Frankonii. Należy koniecznie zobaczyć kompleks budowli - zamek cesarski (Kaiserburg), zamek burgrabiego (Burggrafenburg) oraz zamek miejski (Stadtburg). Na starym rynku znajdują się renesansowy ratusz oraz gotyckie kościoły Św. Sebalda i Najświętszej Marii Panny. Nie można nie wspomnieć o kolejnych kościołach - św. Wawrzyńca z rzeźbą "Pozdrowienia Anielskiego" Wita Stwosza czy św. Marty z cenionymi od wieków ikonograficznymi oknami. Oprócz Muzeum Miejskiego i Narodowego, Norymberga dysponuje najstarszym w kraju Muzeum Niemieckich Kolei, posiadającym eksponaty z ponad 160-letnią historią po najnowocześniejsze zdobycze techniki. Warto również zwiedzić Muzeum Zabawek, ponieważ od roku 1950 to właśnie w tym mieście odbywają się światowe targi zabawek. Norymberskie specjały to Rostbratwürste, czyli cieniutkie kiełbaski z rusztu oraz potrawy z wieprzowiny (Schäufele i Nackerte) popite dużą ilością piwa. Dla łasuchów dedykowane są pierniki z orzechami i skórką pomarańczową. Nie można stamtąd wyjechać nie skosztowawszy chociażby odrobiny.