Tanie loty do Нюрнберге z Danii

61 626 20 20

Wylot
Powrót
Sprawdź promocje na loty :
zОльборг
zОрхус
zБиллунд
zРенне
zЭсбьерг
zКаруп
zКопенгаген
zСондерборг
Ceny lotów zmieniają się z godziny na godzinę. Bilety lotnicze Dania Нюрнберге warto rezerwować jak najwcześniej.
 
W naszym serwisie dane o połączeniach lotniczych zbierane są z wielu różnych systemów rezerwacyjnych. Umożliwia to wyszukanie połączenia lotniczego do Нюрнберге z dowolnego miasta lub kraju, bez konieczności szczegółowego określania lotniska wylotu i przylotu. Bluesky.pl to najlepsza wyszukiwarka tanich lotów z Danii do Нюрнберге. Pamiętaj, że oprócz połączeń do Нюрнберге zawsze warto sprawdzić czy bilety lotnicze Dania Niemcy nie będą tańsze, gdy wybierzesz inne lotnisko docelowe niż Нюрнберге. Podane ceny są orientacyjne.
 
Bawaria kojarzyć się może nie tylko ze wspaniałymi krajobrazami, ale również i pięknymi, zabytkowymi miastami. Jednym z nich jest położona nad rzeką Pegnitz Norymberga, drugie miasto Bawarii, licząca już ponad pół miliona mieszkańców.
 
Jak wiele miast Europy Środkowej, Norymberga również przechodziła wzloty i upadki. Pierwsze wzmianki o niej pochodzą jeszcze z XI wieku. Dzięki okazałemu zamkowi Norymberga stała się ważnym ośrodkiem handlowym, a w 1219 roku uzyskała status wolnego miasta Rzeszy. Wkrótce potem stała się ważnym punktem na trasie do Rzymu i jednym z największych miast w Europie Środkowej. W bogatym i prężnie rozwijającym się mieście nie zapomniano też o kulturze, a sama Norymberga uznana została za kolebkę niemieckiego renesansu. Kres złotym latom położyła jednak wojna trzydziestoletnia w XVII wieku, z czasem miasto zupełnie podupadło, a odradzać zaczęło się w XIX wieku, kiedy na nowo zaczął rozwijać się tu przemysł. Norymberga stała się ważnym ośrodkiem nazistowskim, a w 1945 roku celem nalotów aliantów. W wyniku bombardowań zniszczono aż 90% zabytkowej, średniowiecznej starówki, którą z czasem odbudowano. Do największych obecnie atrakcji Norymbergi zalicza się wspaniały, imponujących rozmiarów zamek, renesansowy ratusz, gotyckie świątynie rozsiane w pobliżu zabytkowego rynku. W wielu z nich podziwiać można rzeźby Wita Stwosza.