Tanie loty do Палермо

61 626 20 20

Wylot
Powrót
Sprawdź promocje na loty :
zRepubliki Czeskiej
zStanów Zjednoczonych
zWielkiej Brytanii

 
Ceny biletów lotniczych zmieniają się z godziny na godzinę. Bilety lotnicze do Палермо warto zakupić jak najwcześniej. Pamiętaj, że oprócz połączeń do Палермо zawsze warto sprawdzić czy nie ma innych (tańszych) lotów do Włoch.
 
Bluesky.pl to najlepsza wyszukiwarka lotów do Палермо. Dane o połączeniach lotniczych zbierane z wielu różnych systemów rezerwacyjnych, umożliwiają wyszukiwanie połączenia lotniczego do Палермо i zakup biletu z dowolnego miasta lub kraju, bez konieczności przechodzenia na stronę innego dostawcy. Podane ceny są orientacyjne.
 
Palermo - Na atmosferę włoskich miast i miasteczek w dużej mierze wpływają obiekty architektury z różnych epok. Starożytność przeplata się tu ze średniowieczem, renesansowe obiekty zaś sąsiadują z majestatycznymi budynkami doby baroku. Historia odcisnęła swoje piętno również i na położonym na Sycylii Palermo. W mieście nie brakuje wspaniałych zabytków, które z pewnością spodobają się miłośnikom historii i architektury. Obowiązkowo należy zobaczyć budynek sycylijskiego parlamentu mieszczącego się w dawnym pałacu Normanów. Ten wywodzący się ze Skandynawii lud pozostawił po sobie również inne budowle: katedrę, pałacu Ziza czy kościół św. Jana. To jednak tylko niektóre z najciekawszych zabytków Palermo.
 
Warto udać się na miejscowe targowiska – Vucciria, Ballarò lub Capo, pachnące zawsze świeżymi warzywami i owocami, przyprawami, rybami typowymi dla śródziemnomorskiej kuchni. Targi zawsze są tłoczne i głośne. Dla miejscowych stanowią okazję do spotkań i pogawędek ze znajomymi. Turyści natomiast mogą tam nie tylko zrobić zakupy czy zjeść posiłek, lecz także wyczuć atmosferę typową na arabskich targach. To bowiem Arabowie podnieśli handel do rangi niemal ceremonii na Sycylii.
 
Palermo położone jest nad morzem, dlatego w ramach odpoczynku możesz udać się na plażę lub spacer promenadą. Z pobliskich wzgórz natomiast podziwiać można wspaniałą panoramę miasta i okolic.

COVID-19 - Ważny komunikat dla podróżnych