Tanie loty do Rygi z Polski

już od 589 PLN

Wylot
Powrót
Sprawdź promocje na loty :
zWarszawy
od589 PLN
zPoznania
od656 PLN
zKatowic
od700 PLN
zGdańska
od719 PLN
zKrakowa
od743 PLN
zWrocławia
od753 PLN
zLublin
od796 PLN
zBydgoszczy
zZielonej Góry
Najtańsze loty do Rygi są obecnie z Warszawy, Poznania i Katowic.
 
Ceny tanich lotów z Polski do Rygi w grudniu zaczynają się od 589 PLN za połączenie tam i z powrotem. Jest to oczywiście najniższa możliwa cena, dostępna tylko w wybranych datach. Na wybranej trasie Polska Ryga, tanie loty możesz zarezerwować wybierając wylot 08 kwiecień 2024 r. Na powrót z Rygi najlepiej wybrać 16 kwiecień 2024 r. Ceny lotów zmieniają się z godziny na godzinę. Bilety lotnicze Polska Ryga warto rezerwować jak najwcześniej.
 
Bilety z Polski do Rygi w dobrej cenie można kupić wybierając loty liniami lotniczymi LOT i Air Baltic. Tanie loty Polska Ryga są obecnie z Warszawy. Najtańsze połączenia lotnicze z Warszawy do Rygi oferują linie: LOT.
 
W naszym serwisie dane o połączeniach lotniczych zbierane są z wielu różnych systemów rezerwacyjnych. Umożliwia to wyszukanie połączenia lotniczego do Rygi z dowolnego miasta lub kraju, bez konieczności szczegółowego określania lotniska wylotu i przylotu. Bluesky.pl to najlepsza wyszukiwarka tanich lotów z Polski do Rygi. Pamiętaj, że oprócz połączeń do Rygi zawsze warto sprawdzić czy bilety lotnicze Polska Łotwa nie będą tańsze, gdy wybierzesz inne lotnisko docelowe niż Ryga. Podane ceny są orientacyjne.
 
Co wiesz o Rydze? Jej architekturze, atmosferze starego miasta? Co takiego w sobie kryje, że zasłużyła na miano Europejskiej Stolicy Kultury na rok 2014? Nasi mali, północni sąsiedzi są zdecydowanie niedoceniani przez Polaków. A tymczasem stolica Łotwy to prawdziwa nadbałtycka perełka, pełna uroczych zakątków, średniowiecznych klimatów, ale i tętniąca życiem.
 
Niepowtarzalność Rygi tworzą przede wszystkim secesyjne kamienice, liczne średniowieczne zabytki i mnóstwo zieleni - parki, laski, skwery (często mówi się o "Zielonej Rydze"). Stare miasto (Vecriga) stanowi niezmiennie od XIII wieku prawdziwe serce stolicy, skupiając dziś niemal cały ruch turystyczny i życie towarzyskie mieszkańców. Warto zaznaczyć, że zostało wpisane na listę UNESCO - nigdzie indziej nie zobaczysz kamienic reprezentujących miejscową odmianę secesji!
 
Wąskie brukowane uliczki, kunsztownie rzeźbione kamienice w pastelowych kolorach, najlepsze w kraju knajpy urzeką każdego. Lokalnych specjałów możesz spróbować zarówno w eleganckich restauracjach(restorans), jak i swojskich gospodach (ednica), czy na popularnych targowiskach (tirgus). Choć już sam spacer po starej Rydze jest doskonałą rozrywką, znajdziesz w stolicy dużo więcej atrakcji. Miłośnicy historii nie mogą ominąć XIV-wiecznego Zamku, Baszty Prochowej i Trzech Braci - kompleksu trzech kamienic stojącego tu od XV wieku (dzisiaj jest siedzibą Muzeum Architektury Łotwy). Na szczególną uwagę zasługują też dwa kościoły - XIII-wieczny kościół św. Piotra, którego ogromną wieżę zobaczysz z każdego punktu Starówki, oraz gotycki kościół św. Jakuba. Według legendy, jego dzwon odzywa się tylko wtedy, gdy obok świątyni przechodzi... niewierna żona. Nasłuchuj więc dobrze! Pasjonaci sztuki doskonale odnajdą się w Spīķeri. To centrum kulturalne urządzone w murach XIX-wiecznego domu z czerwonej cegły, skupiające rozmaite środowiska artystyczne. W Rydze działają również najlepsze w kraju muzea i nie brakuje festiwali. Do najbardziej znanych należą festiwale folkowe, operowe, sierpniowy festiwal salsy i słynny listopadowy festiwal światła - Riga Staro.
 
Wiedziałeś, że radzieccy filmowcy, w czasach ZSRR, kręcili na ulicach Rygi wiele filmów, których akcja miała toczyć się w Paryżu czy Londynie? Malownicze miasto nad Dźwiną spokojnie może konkurować ze słynnymi europejskimi stolicami. Kto wie, czy nie jest nawet bardziej oryginalne? Równie urocze, a jednak kryje w sobie odrobinę skandynawskiej surowości...