Tanie loty do Thira

już od 620 PLN

Wylot
Powrót
Sprawdź promocje na loty :
zNiemiec
od620 PLN
zPolski
od1722 PLN
zRepubliki Czeskiej
zStanów Zjednoczonych
zWielkiej Brytanii
Tanie połączenia lotnicze do Thira są obecnie dostępne z: Berlina i Warszawy. Na chwilę obecną najbardziej atrakcyjne cenowo oferty do Thira udostępniają linie lotnicze Easy Jet i Aegean Air.
 
W październiku najtańsze loty do Thira są oferowane z Berlina. Aby skorzystać z najtańszego połączenia tam i z powrotem na rozpoczęcie podróży wybierz 07 sierpień 2022 r. Powrót zaplanuj sobie na 14 sierpień 2022 r.Za tanie loty do Thira ( z Berlina) w tych datach zapłacisz tylko 620 PLN.
 
Jest to oczywiście najniższa możliwa cena lotu, która może być dostępna tylko w wyżej wymienionych datach. Ceny biletów lotniczych zmieniają się z godziny na godzinę. Bilety lotnicze do Thira warto zakupić jak najwcześniej.Tanie loty do Thira z Berlina oferują obecnie linie lotnicze: Easy Jet. Pamiętaj, że oprócz połączeń do Thira zawsze warto sprawdzić czy nie ma innych (tańszych) lotów do Grecji.
 
Bluesky.pl to najlepsza wyszukiwarka lotów do Thira. Dane o połączeniach lotniczych zbierane z wielu różnych systemów rezerwacyjnych, umożliwiają wyszukiwanie połączenia lotniczego do Thira i zakup biletu z dowolnego miasta lub kraju, bez konieczności przechodzenia na stronę innego dostawcy. Podane ceny są orientacyjne.
 
Na skalistym wybrzeżu Santorini, jednej z najpiękniejszych greckich wysp, leży niewielkie, lecz bardzo piękne i urokliwe miasteczko - Thira. Miejscowość znajduje się mniej więcej na środku zachodniego wybrzeża wyspy i pełni rolę jej stolicy. Jeżeli pragniesz poczuć prawdziwie grecki klimat, koniecznie musisz tam pojechać. Spacer wąskimi uliczkami pośród zalanych słońcem, malowniczych białych domków z niebieskimi dachami, szum morskich fal oraz zapach rosnących przy drogach ziół, pozwoli Ci odkryć to, co w Grecji najpiękniejsze.
 
Thira to jednak nie tylko piękne plaże, ciepłe morze i niezapomniane widoki. Miłośnicy historii powinni udać się do Muzeum Archeologicznego, gdzie warte zobaczenia są m.in. rzeźby, posągi, wazony pochodzące z różnych epok, od archaiku do starożytności. Z kolei w Muzeum Prehistorii Thiry znajdują się odnalezione w okolicy miasta Akrotiri eksponaty, reprezentujące kulturę minojską.
 
W roku 1956, wskutek dużego trzęsienia ziemi, które nawiedziło wyspę, Thira została całkowicie zniszczona. Wszelkie dokumenty – zdjęcia, mapy, różne zapiski, a nawet stroje ludowe, mówiące cokolwiek o historii wyspy sprzed kataklizmu zostały zgromadzone w Meagro Gizi – ośrodku kultury w Thirze.