Tanie loty do Werony

61 626 20 20

Wylot
Powrót
Sprawdź promocje na loty :
zRepubliki Czeskiej
zStanów Zjednoczonych
zWielkiej Brytanii

 
Ceny biletów lotniczych zmieniają się z godziny na godzinę. Bilety lotnicze do Werony warto zakupić jak najwcześniej. Pamiętaj, że oprócz połączeń do Werony zawsze warto sprawdzić czy nie ma innych (tańszych) lotów do Włoch.
 
Bluesky.pl to najlepsza wyszukiwarka lotów do Werony. Dane o połączeniach lotniczych zbierane z wielu różnych systemów rezerwacyjnych, umożliwiają wyszukiwanie połączenia lotniczego do Werony i zakup biletu z dowolnego miasta lub kraju, bez konieczności przechodzenia na stronę innego dostawcy. Podane ceny są orientacyjne.
 
Należąca do najbogatszych miast włoskiej północy Werona od wielu lat należy do najchętniej odwiedzanych miast. Szczególnie upodobały je sobie zakochane pary z całego świata. Duża zasługa w tym dzieła W. Szekspira opowiadającego o wielkim uczuciu Romea i Julii. Jednak Werona to nie tylko miasto romantyków, ale również murowane świadectwo potęgi średniowiecznych państewek kupieckich. Symbolem dawnej siły jest lew św. Marka umiejscowiony na kolumnie przy wspaniałym pałacu delle Erbe. Miasto pełne jest zabytków pochodzących z czasów starożytnego Rzymu oraz średniowiecza. Szczególnie czasy władzy weneckiej pozostawiły po sobie liczne cuda architektury. Niemal każde włoskie miasto ma jakąś legendę związaną z którymś ze świętych. Osobą szczególnie silnie łączącą się z Weroną jest św. Zenon, patron miejskiej bazyliki oraz najstarszego klasztoru benedyktynów. Wewnątrz świątyni znajduje się figura Śmiejącego się Świętego Zenona którego znakiem szczególnym jest tryskająca radością twarz. Najlepszym miejscem na podziwianie miasta w całej okazałości jest zamek św. Piotra. Wspaniała Werona ściśle przylegająca do obu brzegów rzeki wygląda niezwykle urzekająco z wysokości okien twierdzy wzniesionej na niewielkim wzgórzu.