Tanie loty do Zanzibaru w styczniu

 _s-_month_year_seo_-s_  _s-_month_year_seo_to_-s_ 61 626 20 20

01 sty 1970
01 sty 1970
Sprawdź promocje na loty :
zAfryki Południowej
zRepubliki Czeskiej
zStanów Zjednoczonych
zWielkiej Brytanii

 
Ceny biletów lotniczych zmieniają się z godziny na godzinę. Bilety lotnicze do Zanzibaru warto zakupić jak najwcześniej. Pamiętaj, że oprócz połączeń do Zanzibaru zawsze warto sprawdzić czy nie ma innych (tańszych) lotów do Tanzanii.
 
Bluesky.pl to najlepsza wyszukiwarka lotów do Zanzibaru. Dane o połączeniach lotniczych zbierane z wielu różnych systemów rezerwacyjnych, umożliwiają wyszukiwanie połączenia lotniczego do Zanzibaru i zakup biletu z dowolnego miasta lub kraju, bez konieczności przechodzenia na stronę innego dostawcy. Podane ceny są orientacyjne.
 
Ta niewielka wysepka, położona zaledwie 40 km od wybrzeża Afryki kusi turystów z całego świata. Osoby spragnione słońca i niecodziennych doznań przybywają tłumnie w jej skromne, piaszczyste progi. Zanzibar określa się mianem „pachnącej wyspy”. Tutejsze powietrze zniewala zmysły intensywną, aromatyczną wonią kardamonu, goździków, imbiru, anyżu, wanilii czy kolendry – roślin, z uprawy których wyspa słynie od setek lat.
 
Różnorodność jest znakiem rozpoznawczym Zanzibaru i dotyczy to zarówno flory jak i fauny. W rezerwacie przyrody Jozani Forest dostrzec można, ukryte w koronach baobabów i fikusów, malutkie małpki Red Colobus, a także ich większe koleżanki, małpy błękitne. Znajdziesz tam również wiele gatunków jaszczurek i motyli. Na Więziennej Wyspie, oprócz ruin XIX-wiecznego więzienia, atrakcję stanowią żółwie olbrzymie, sprowadzone ponad dwieście lat temu z Seszeli.
 
Warto wspomnieć również o Stone Town, która jest najstarszą dzielnicą Zanzibaru. Przenikają się tam tradycje i zabytki kultury muzułmańskiej, indyjskiej i afrykańskiej. O historii wyspy można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy odwiedzając Muzeum Narodowe Zanzibaru, mieszczące się w dawnej rezydencji sułtana Omanu. To wyjątkowe miejsce określa się również mianem „Domu cudów”, bowiem w XIX wieku stanowiło jedyny budynek na Zanzibarze, który miał stały dostęp do wody, elektryczność oraz... windę! Czyż Zanzibar nie jest wyjątkowy?