Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

12 lip 2020
14 lip 2020
Dodaj następny pokój
Drodzy Klienci, uprzejmie informujemy, że nasza infolinia jest czynna w godzinach od 9 do 15. Wszelkiego typu wątpliwości związane z rezerwacją i zwrotami prosimy kierować na adres: bok@bluesky.pl. Jeśli dana linia lotnicza odwołała przelot, to może Ci przysługiwać zwrot wartości zakupionego biletu lub voucher na podróż w innym terminie. Jednocześnie przypominamy, że warunki dotyczące zwrotów mogą się różnić w zależności od linii lotniczej i są obarczone długim okresem oczekiwania, a każda rezerwacja jest rozpatrywana indywidualnie oraz zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Prosimy o zrozumienie i cierpliwość.

Zwiedzanie Berlina

Berlin fascynuje przede wszystkim historią nowożytną. Było to miasto, które otrzymało dużą dawkę różnego rodzaju ideologii w ciągu ostatnich dwóch stuleci. Najpierw jako stolica zjednoczonego Cesarstwa Niemieckiego uzyskał wiele reprezentacyjnych gmachów, mających pokazać potęgę nowego państwa. W czasie dyktatury nazistowskiej z kolei miał się stać stolicą „nowego świata”, z wielkimi zbudowanymi w stylu III Rzeszy budynkami. Klęska wojenna przerwała plany przebudowy, ale na scenę wkroczyła kolejna ideologia – komunizm, który zafundował Berlinowi architekturę socrealistyczną. Konsekwencje wojny – podział Niemiec oznaczały też podział samego miasta na dwie, oddzielone słynnym murem berlińskim, części.

Co warto zwiedzić w Berlinie?

Świadkiem burzliwej historii współczesnej Berlina są fragmenty muru berlińskiego oraz Checkpoint Charlie – dawne przejście graniczne między zachodnią i wschodnią częścią miasta. Ponieważ mur przebiegał w samym centrum, od kilkunastu lat trwa sukcesywne i konsekwentne spajanie ulic, dzielnic i placów, które wskutek podziału uległy znacznemu zdewastowaniu. Efektem odbudowy są nowoczesne i pełne rozmachu realizacje biurowców Potsdamer Platz czy dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof.

Odbudowano także budynek parlamentu (Reichstag) wzbogacając go o nowoczesną przeszkloną kopułę.

, , , , , ,

Comments are closed.