Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

27 lut 2017
01 mar 2017
Dodaj następny pokój

Zwiedzanie Dubaju

Dubaj to miasto, które mogłoby stanowić doskonałą scenografię filmów science fiction. Na ulicach spotkamy przedstawicieli prawie wszystkich ras i narodowości. Same ulice zaś to przykład niemal kosmicznej architektury, bardziej z przyszłości niż teraźniejszości i niezwykle zaawansowanej technologii budowlanej.

Co warto zwiedzić w Dubaju?

Dubaj to jedno z nielicznych miast na świecie, a może jedyne, w którym znajdziemy stosunkowo niewiele zabytków przeszłości, natomiast mnóstwo budowli, które śmiało można nazwać zabytkami przyszłości: sztuczne wyspy, podwodne osiedla, najwyższe na świecie wieżowce, zaśnieżony stok narciarski w centrum handlowym na środku pustyni! Mimo to warto chociaż na chwilę wyrwać się z tego zaklętego, hipnotyzującego kręgu nowoczesności i wybrać na relaksujący spacer po historycznej Bastakijji, zwiedzić Muzeum Dubaju i zrobić zakupy na prawdziwym arabskim suku.

Wydarzenia w Dubaju

Jak przystało na Dubaj, główne coroczne wydarzenia to dwa wielkie „święta zakupów”, czyli promocje we wszystkich sklepach i centrach handlowych: miesięczny Dubai Shopping Festival w lutym i dziesięciotygodniowy Dubai Summer Surprises w lipcu i sierpniu. Tak naprawdę jednak szaleństwo zakupów trwa w Dubaju przez cały rok. A żeby przyciągnąć jak najwięcej zakupowiczów, miasto co roku wydaje fortunę na organizację wspaniałych koncertów muzycznych i imprez sportowych — miłośnicy tenisa czy golfa zawsze mogą liczyć na pojawienie się największych gwiazd.

, , , , ,

Comments are closed.