Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

12 lip 2020
14 lip 2020
Dodaj następny pokój
Drodzy Klienci, uprzejmie informujemy, że nasza infolinia jest czynna w godzinach od 9 do 15. Wszelkiego typu wątpliwości związane z rezerwacją i zwrotami prosimy kierować na adres: bok@bluesky.pl. Jeśli dana linia lotnicza odwołała przelot, to może Ci przysługiwać zwrot wartości zakupionego biletu lub voucher na podróż w innym terminie. Jednocześnie przypominamy, że warunki dotyczące zwrotów mogą się różnić w zależności od linii lotniczej i są obarczone długim okresem oczekiwania, a każda rezerwacja jest rozpatrywana indywidualnie oraz zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Prosimy o zrozumienie i cierpliwość.

Zwiedzanie Malediwów

Archipelag Malediwów leży na Oceanie Indyjskim, 500 km na południowy zachód od południowych wybrzeży Indii. Rozciąga się na długości 820 km z północy na południe i 120 km ze wschodu na zachód. Obejmuje 1190 wysp zgrupowanych w 26 atolach. Wyspy są otoczone rafami koralowymi, które chronią je przez sztormami i cyklonami. Cały archipelag z wodami ma ok. 100 tys. km2; ląd zajmuje zaledwie 298 km kw. obszaru. Z 209 zamieszkanych wysp na 80 utworzono – po przesiedleniu miejscowej ludności – ośrodki turystyczne.
Malediwy zamieszkuje ok. 350 tys. osób. Archipelag usytuowany jest na średniej wysokości 1,7 m n.p.m., a najwyższe wzniesienie – 2,4 m n.p.m. – znajduje się na wyspie Vilingili w atolu Addy.
Gdyby poziom oceanu podniósł się tylko o 1 m, Malediwy zostałyby zatopione.

Co warto zwiedzić na Malediwach?

Nurkowanie wśród raf koralowych
Nocleg w chatach krytych palmowym liściem
Buddyjskie świątynie w Kudahuvadhoo
Kolacja na wyspie Makunudhoo

Święta na Malediwach

  • ramadan
  • urodziny proroka
  • Kuda Eid – koniec Ramadanu
  • 26 lipca – Święto Niepodległości
  • 11 listopada – Święto Republiki

,

Comments are closed.