Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

05 sie 2021
07 sie 2021
Dodaj następny pokój

Moskwa zwiedzanie

Wielu turystów od pierwszego wejrzenia zakochało się w rosyjskiej stolicy. Choć części z nich hasło Moskwa zwiedzanie na początku kojarzyło się z męczącymi wizytami w muzeach i podziwianiem nieciekawych reliktów poprzednich epok, szybko zmienili oni zdanie. Dlaczego? Sprawdź sam.

Hasło: Moskwa zwiedzanie

Co koniecznie trzeba zobaczyć, będąc w Moskwie? Konstruując plan zwiedzania, nie należy zapominać o moskiewskich symbolach. Jednym z najważniejszych, jeśli nie najważniejszym, jest bez wątpienia Plac Czerwony, który widnieje na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNSECO. W miejscu tym skupionych jest wiele budowli, które tworzą unikalny krajobraz stolicy Rosji. Wspomnieć warto te najistotniejsze: Kreml, Mauzoleum Lenina, Katedrę św. Bazylego i Kazańską, Łubiankę czy Państwowe Muzeum Historyczne. Ci, których pasją jest sztuka, powinni udać się do Państwowej Galerii Trietiakowskiej. W swoich zbiorach posiada ona bowiem prawdziwe arcydzieła rosyjskiego malarstwa.

Bazylika św. Bazyla zwiedzanie Moskwy

Ciekawe miejsca

Zwiedzania Moskwy nie można zbyt szybko wykreślać z listy rzeczy do zrobienia w stolicy Rosji. Spacerowanie po mieście powinno obejmować także ciekawe miejsca, które przesiąknięte są specyficzną atmosferą tego ośrodka. Do takich należy pełen ducha rosyjskiej potęgi Park Zwycięstwa, główny deptak miejski Arbat, wzdłuż którego mieszkali kiedyś m.in. Puszkin i Tołstoj czy skwer Patriarsze Prudy znany z „Mistrza i Małgorzaty”.

Moskiewskie wydarzenia

Ciekawym urozmaiceniem pobytu może być udział w odbywających się tam cyklicznych wydarzeniach, festiwalach i imprezach. Jednym z najbardziej prestiżowych jest niewątpliwie Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Moskwie. Rosyjska stolica żyje kinematografią co roku pod koniec czerwca. Warto także uczestniczyć w największym rosyjskim festiwalu teatralnym – Złota Maska, wybrać się na Biennale Sztuki Współczesnej czy Biennale Sztuki Młodych Artystów oraz kupić bilety na jeden z odbywających się w Moskwie koncertów. Niezapomniane doznania i emocje gwarantowane.

, , , , ,

Comments are closed.