Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

18 kwi 2021
20 kwi 2021
Dodaj następny pokój
Drodzy Klienci, uprzejmie informujemy, że nasza infolinia jest czynna w godzinach od 9 do 20. Wszelkiego typu wątpliwości związane z rezerwacją i zwrotami prosimy kierować na adres: bok@bluesky.pl. Jeśli dana linia lotnicza odwołała przelot, to może Ci przysługiwać zwrot wartości zakupionego biletu lub voucher na podróż w innym terminie. Jednocześnie przypominamy, że warunki dotyczące zwrotów mogą się różnić w zależności od linii lotniczej i są obarczone długim okresem oczekiwania, a każda rezerwacja jest rozpatrywana indywidualnie oraz zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Prosimy o zrozumienie i cierpliwość.

Zwiedzanie Ukrainy

Co warto zwiedzić na Ukrainie?

Kijów i okolice: Sofia Kijowska, Ławra Kijowsko-Peczerska, Monastyr Wydubicki, Padół wokół Kontraktowej płoszczy, Cerkiew św. Cyryla Ogromne freski z XII w., Zofiówka w Humaniu Jeden z najpiękniejszych parków Europy.
Lwów i okolice: Lwowskie Stare Miasto (Katedra ormiańska, kościoły i inne zabytki), Śródmieście Lwowa Opera, Cmentarz Łyczakowski, Żółkiew, Olesko, Drohobycz.
Zakarpacie i Bukowina: Użhorod, Horiany, Huculszczyzna, Czerniowce, Chocim.
Tarnopolszczyzna, ziemia halicka i Pokucie: Tarnopol, Zbaraż, Brzeżany, Iwano-Frankowsk (Stanisławów), Halicz, Kołomyja.
Południe: Odessa, Białogród nad Dniestrem, Mikołajów i Chersoń.
Wołyń: Łuck, Włodzimierz, Dubno, Krzemieniec, Ostróg i Międzyrzec Ostrogski.
Podole: Kamieniec Podolski, Międzybóż, Winnica, Tulczyn.

Wydarzenia na Ukrainie

Na Ukrainie przetrwał i nadal obowiązuje bogaty kalendarz obrzędowy, rozpoczynający się 4 grudnia świętem Ofiarowania NMP (Wwedennia). Następnie obchodzony jest Swiat-Weczir (albo Bahata Kutia, odpowiednik Wigilii; 6 stycznia), Boże Narodzenie (Rizdwo Chrystowe; 7–9 stycznia) oraz Jordan (19 stycznia), tradycyjne święto prawosławne, poprzedzone wigilią zwaną Hołodna Kutia. Swiat-Weczir pod wieloma względami przypomina polską Wigilię. Na drugi dzień zaczynają się pochody kolędników, zazwyczaj dzieci i młodzieży. Święta wiosenne to m.in. Zwiastowanie NMP (Błahowiszczennia; 25 marca – pierwszy dzień wiosny) i Wielkanoc (Wełykdeń). Chcąc w pełni przeżyć to święto na Ukrainie, koniecznie należy zacząć od całonocnego nabożeństwa wielkanocnego, które zaczyna się w Wielką Sobotę przed północą. Niedzielę Wielkanocną rozpoczyna świąteczne śniadanie. W tym dniu, witając się z kimkolwiek, należy zamiast „dzień dobry” powiedzieć „Chrystos woskres” (Chrystus zmartwychwstał), a odpowiedzią jest „woistynu woskres” (rzeczywiście zmartwychwstał). Lato rozpoczynają Zielone Świątki (Zełeni Swiata) wraz z pochodzącym z czasów przedchrześcijańskich tzw. Tygodniem Rusalnym (Rusalnyj tyżdeń). Wielkim świętem jest również pogańska Kupała, połączona w chrześcijańskiej tradycji ukraińskiej z dniem św. Jana Chrzciciela (7 lipca).

,

Comments are closed.