Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

01 gru 2023
03 gru 2023
Dodaj następny pokój

Zwiedzanie USA

Co warto zwiedzić

W Stanach Zjednoczonych istnieje duża liczba wspaniałych parków przyrody, z których każdy jest wyjątkowy. Najczęściej odwiedzanym parkiem narodowym w USA są okolice najwspanialszego kanionu, Grand Canyon National Park.

Z dala od cywilizacji położony jest fascynujący Olympic National Park. Warto również odwiedzić parki Yellowstone National Park i Grand Teton National Park, które pomimo tego, że są położone obok siebie, to ich natura jest skrajnie różna.

Interesującym przeżyciem będzie także podróż wśród leśnych gigantów drogą Redwood Highway. Miłośnicy dzikiej przyrody będą zachwyceni krajobrazami Rocky Mountain National Park oraz obowiązkowo Yosemite National Park. Znane na całym świecie łuki skalne można zobaczyć w Arches National Park. Miłośnicy westernów powinni odwiedzić Monument Valley. Bryce Canyon National Park jest natomiast miejscem, w którym jest najwięcej skalnych kolumn na świecie.

Warto zwiedzić także Canyonlands National Park gdzie liczne skalne wąwozy i rozpadliny przeplatają się z wzburzonymi rzekami. Odważniejsi turysta może wybrać się w surowe rejony Death Valley National Park, jednak przed taką wyprawą warto zaopatrzyć się w zapasy wody i odpowiednio przygotować pojazd.

Jeśli turysta znudzi się już skalnymi krajobrazami, to może zwiedzić Everglades National Park który zachwyci różnorodnością fauny i flory. Kawałek raju można zobaczyć odwiedzając archipelag Key West.

Dziełem natury, znanym na całym świecie, które trzeba obowiązkowo odwiedzić, jest Wodospad Niagar, określany mianem cudu przyrody. Znaną na świecie atrakcją turystyczną jest także Mount Rushmore, wykute w skalach łańcuchu górskiego Black Hills głowy czterech słynnych prezydentów Stanów Zjednoczonych.

Udając się do USA, warto odwiedzić Nowy York, który jest najsłynniejszym miastem świata. Miłośnicy sztuki powinni udać się do Chicago, a osoby interesujące się kinem, mają obowiązek zwiedzenia Los Angeles oraz Hollywood. Kolebką narodu amerykańskiego jest miasto Filadelfia, natomiast niepodległości Boston. Centrum światowej polityki i jednocześnie stolicą Stanów Zjednoczonych jest Waszyngton. Miastem jedynym w swoim rodzaju jest San Francisco. Las Vegas to światowa stolica rozrywki.

Wydarzenia w Stanach Zjednoczonych (święta)

 • styczeń – Mummer’s Parade w Filadelfii: wspaniała parada noworoczna.
 • luty – Chiński Nowy Rok (Chinese New Year) w Los Angeles i San Francisco: pochody i pokazy fajerwerków.
 • pierwszy i drugi tydzień marca – Bike Week w Daytona Beach: spotkanie fanów motocykli z całego świata.
 • kwiecień – Alaska Folk Festival w Juneau: koncerty folkowych artystów.
 • maj – Memorial Day Weekend w San Francisco: ponad milion uczestników i widzów przybywa do Mission District w San Francisco na tradycyjny karaibski karnawał z koncertami i różnobarwną paradą.
 • kwiecień/maj – Shrimp Festival & Blessing of the Fleet w Biloxi: kolorowa parada łodzi na Mississippi oraz typowe dla USA wybory Miss i Mistera.
 • połowa maja – Hot Air Balloon Stampede w Walla Walla: zmagania ok. 40 balonów wypełnionych gorącym powietrzem.
 • połowa czerwca – Bavarian Festival w Frankenmuth: orkiestry dęte, piwo w dużych kuflach i golonka. Atmosfera rodem z Oktoberfest.
 • czerwiec – King Kamehameha Celebration w Honolulu: parady na cześć Króla Hawajów.
 • 4 lipca – Independence Day: świętowane w całym kraju uniezależnienie się USA od Wielkiej Brytanii. Najpiękniejsze obchody tego dnia odbywają się w Nowym Jorku, ze wspaniałym pokazem fajerwerków nad East River.
 • połowa lipca – U.S. Open Sandcastle Competition w San Diego: na odbywającą się w połowie miesiąca imprezę tłumnie przybywają artyści tworzący bajkowe figury z piasku. Mistrzostwa dla zawodowców i amatorów oraz imprezy dla dzieci przyciągają wielu widzów.
 • połowa lipca – Jamboree in the Hills w Wheeling: kilkudniowe święto muzyki country.
 • październik, weekend przed Halloween – Pumpkin Festival w Keene: całe miasteczko oświetlają świeczki w wydrążonych dyniach – rekord wynosi ponad 28 tys.
 • 31 października – Halloween: ulice każdego miasta i miasteczka zaludniają zombie, czarownice, diabły, a także sympatyczniejsze współczesne postaci, zbierając słodycze. Najpiękniejsza parada na Haloween odbywa się w nowojorskiej Greenwich Village.
 • początek grudnia – National Finals Rodeo w Las Vegas: zmagania najlepszych uczestników rodeo.
 • pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia – Christmas Parade on Sunset Boulevard w Hollywood: parada na platformach z udziałem wielu sław show-businessu.

,

Comments are closed.