Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

12 lip 2020
14 lip 2020
Dodaj następny pokój
Drodzy Klienci, uprzejmie informujemy, że nasza infolinia jest czynna w godzinach od 9 do 15. Wszelkiego typu wątpliwości związane z rezerwacją i zwrotami prosimy kierować na adres: bok@bluesky.pl. Jeśli dana linia lotnicza odwołała przelot, to może Ci przysługiwać zwrot wartości zakupionego biletu lub voucher na podróż w innym terminie. Jednocześnie przypominamy, że warunki dotyczące zwrotów mogą się różnić w zależności od linii lotniczej i są obarczone długim okresem oczekiwania, a każda rezerwacja jest rozpatrywana indywidualnie oraz zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Prosimy o zrozumienie i cierpliwość.

Zwiedzanie Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Sławny Wielki Meczet

Sławny Wielki Meczet / Fot. Dreamstime

Zjednoczone Emiraty Arabskie leżą w południowo-zachodniej Azji, we wschodniej części Półwyspu Arabskiego, nad Zatoką Perską i Omańską. Graniczą z Katarem, Arabią Saudyjską i Omanem. ZEA to kraj wybitnie nizinny, tylko na wschodnim krańcu górzysty (najwyższy szczyt Dżabal al-Hasim — 2087 metrów n.p.m.). Około 90% powierzchni ZEA zajmuje pustynia. Przez środek kraju przebiega Zwrotnik Raka.

Co warto zwiedzić w Zjednoczonych Emiratach Arabskich?

Poza urzekającymi krajobrazami, Zjednoczone Emiraty Arabskie oferują mnóstwo innych atrakcji. Warto zwiedzić Abu Zabi — położoną na wyspie stolicę emiratu o tej samej nazwie i zarazem całej federacji. Tutaj trzeba zobaczyć Fort Al Hosn, promenadę Corniche i Wielki Meczet. Warto też wybrać się do okolicznych oaz Liwa i Al-Ajn. Ta ostatnia znajduje się w centrum miasta Al-Ajn, zwanego z tego powodu “Miastem Ogrodem”. Innymi miejscami godnymi zwiedzenia w ZEA są: Adżman z muzeum w XVIII-wiecznym forcie. Chaur Fakkan na wschodnim wybrzeżu z rafami koralowymi (mekka nurków). Fudżajra nad Zatoką Omańską z zabytkową architekturą, wspaniałymi plażami i areną, na której można podziwiać walki byków. Szardża z dwudziestoma (!) muzeami i zabytkową Dzielnicą Dziedzictwa. Umm Al-Kuwajn z XVIII-wieczną twierdzą, w której obecnie mieści się muzeum. Dubaj z zabytkową dzielnica Dejra, wspaniałym Muzeum Dubaju, Meczetem Dżumejra, Targiem Przypraw, nowoczesną dzielnicą Al Arab i sztuczną wyspą Palma Dżumejra.

Wydarzenia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich przeszłość nieustannie zderza się z przyszłością, a tradycja z nowoczesnością. Z jednej strony niezwykle rygorystycznie jest przestrzegany kalendarz świąt muzułmańskich oraz wynikające zeń obyczaje, z miesięcznym postem, czyli ramadanem na czele. Uwaga: ramadan obowiązuje również turystów, w tym okresie za jedzenie w miejscu publicznym między świtem a zmierzchem grozi kara wysokiej grzywny. Z drugiej najdłuższym i najradośniejszym świętem w ZEA jest Id al-Fitr, które wyznacza koniec ramadanu. Jednocześnie magnesem, który ma przyciągać turystów do tego ortodoksyjnie islamskiego kraju jest Shopping Festival (trwa od końca stycznia do końca lutego). W czasie Święta Zakupów wszystkie sklepy oferują niezwykle atrakcyjne promocje, a centra handlowe są oblegane przez tłumy turystów z całego świata.

Kuchnia Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Trudno powiedzieć, czy istnieje coś takiego, jak „kuchnia Zjednoczonych Emiratów Arabskich”. To zasadniczo mieszanka kuchni azjatyckich (głównie arabskiej i hinduskiej) oraz europejskiej. Podstawą tej kuchni jest mięso (poza zakazaną przez islam wieprzowiną), zboża i nabiał, a w regionach nadmorskich także ryby i owoce morza. Ze względu na warunki naturalne — pustynną glebę, brak rzek, znikome opady — jest ona uboga w warzywa i owoce. Lokalną specjalnością jest szawarama, rodzaj hot-doga. Do popularnych dań należą też falafel i kebab oraz ryżowe kabsa. Wśród napojów, jak w większości krajów arabskich, króluje herbata.

,

Comments are closed.