Tanie loty do Warny z Niemiec

61 626 20 20

Wylot
Powrót
Sprawdź promocje na loty :
Ceny lotów zmieniają się z godziny na godzinę. Bilety lotnicze Niemcy Warna warto rezerwować jak najwcześniej.
 
W naszym serwisie dane o połączeniach lotniczych zbierane są z wielu różnych systemów rezerwacyjnych. Umożliwia to wyszukanie połączenia lotniczego do Warny z dowolnego miasta lub kraju, bez konieczności szczegółowego określania lotniska wylotu i przylotu. Bluesky.pl to najlepsza wyszukiwarka tanich lotów z Niemiec do Warny. Pamiętaj, że oprócz połączeń do Warny zawsze warto sprawdzić czy bilety lotnicze Niemcy Bułgaria nie będą tańsze, gdy wybierzesz inne lotnisko docelowe niż Warna. Podane ceny są orientacyjne.
 
Warna kojarzyć się z może z Władysławem Warneńczykiem. Przegrana bitwa z Turkami to jednak tylko jedno z wydarzeń w historii tego bułgarskiego miasta. Współczesna Warna liczy już ponad 300 tysięcy mieszkańców i jest trzecim miastem Bułgarii. Sam gród i miasto powstały na miejscu kolonii Odessos, założonej jeszcze przez Greków w 580 r.p.n.e. Ziemie po kolei przechodziły pod panowanie Rzymian i Bizancjum, a wreszcie zostały podbite przez Słowian w VII stuleciu. Wcale nie zakończyło to jednak bojów o świetnie zlokalizowaną Warnę. Ważny port morski był atrakcyjny nie tylko dla Bułgarów, ale również i Turków, którzy regularnie najeżdżali i plądrowali miasto. Przez wiele lat położona nad Morzem Czarnym Warna była pod panowaniem tureckim, by pod koniec XIX stulecia powrócić pod rządy Bułgarów.
 
Współczesna Warna jest nowoczesnym miastem, atrakcyjnym również dla turystów. Do najstarszych zabytków zalicza się tu dawne łaźnie i inne budowle rzymskie, sporo jest obiektów architektury tureckiej, zobaczyć można też fundamenty bazylik pochodzące z V i VII wieku. Niewątpliwą atrakcją są też stare fortyfikacje bizantyńskie z VI wieku. Uroku miastu dodaje też bogata oferta kulturalna i liczne muzea. W Warnie warto wstąpić do Muzeum Archeologicznego, Historii Naturalnej, Etnograficznego i Bitwy pod Warną. Atrakcją dla każdego turysty jest też Delfinarium, a miłośnicy sztuki z najwyższej półki powinni wybrać się tu na Międzynarodowy Konkurs Baletowy.