Udogodnienia podczas lotu

Podczas lotu, wszyscy członkowie załogi dokładają wszelkich starań, aby zapewnić możliwie największy komfort podróżnym. Warto wiedzieć, o co można prosić załogę, a za co przyjdzie nam nieco dopłacić.

Komfortowy sen w fotelu

Wielu podróżnych, szczególnie na długich trasach, woli część podróży zwyczajnie przespać. Korzystając z usług regularnych linii lotniczych, w każdym momencie można zwrócić się do stewardess z prośbą o koc oraz poduszkę. Warto zastanowić się, czy warto podkładać ją pod głowę. Na krótszych trasach dobrym rozwiązaniem może być umieszczenie jej w okolicach dolnego odcinka kręgosłupa. Umożliwi to odciążenie kręgosłupa, co zapobiegnie przykrym dolegliwością bólowym.

wnętrze samolotu, udogodnienia podczas lotu

wnętrze samolotu / fot. http://www.flickr.com/photos/atalaya/310429053

Ruchomy fotel

Sporym udogodnieniem jest również możliwość niewielkiej korekty ustawienia fotela. Umożliwia to dostosowanie siedzenia do indywidualnych potrzeb podróżnych. Zmiany tego rodzaju są szczególnie ważne podczas długich lotów, kiedy to sen bywa najlepszą metodą na pokonanie nudy.

Filmy i gry

W każdym samolocie znajduje się przynajmniej jeden ekran, na którym wyświetlane są podczas lotu filmy. Tego rodzaju wspólny ekran podwieszany jest pod sufitem. W nieco bardziej ekskluzywnych maszynach, każdy podróżny ma dostęp do indywidualnego wyświetlacza. Coraz powszechniejsze jest również umieszczanie na pokładzie samolotów urządzeń umożliwiających korzystanie z przenośnych gier.

Tanie linie lotnicze

W przypadku korzystania z tanich przewoźników, należy liczyć się z sytuacją, kiedy niemal za każde udogodnienie przyjdzie nam zapłacić. W takim wypadku najlepiej sięgnąć po książkę i oddać się lekturze.

 

Comments are closed.