Co to są tanie linie lotnicze?

Nasz system oferuje możliwość wyszukania lotów największych operatorów połączeń z Polski. Są to między innymi: tanie linie lotnicze Wizzair, tanie linie AerLingus, tanie linie lotnicze Norwegian, tanie linie easyJet, tanie linie lotnicze Germanwings. Aby wyszukać tanich połączeń, należy skorzystać z wyszukiwarki na naszej stronie internetowej. Zanim jednak to zrobimy, warto dowiedzieć się więcej na temat tanich linii lotniczych.

Tanie linie lotnicze w porównaniu z liniami regularnymi, oferują niższe ceny na popularnych i atrakcyjnych trasach. Niższe koszty nie biorą się jednak znikąd.

Jak to możliwe, że tanie linie są tanie?

To proste, tani przewoźnicy kierują się zasadą oszczędności i cięcia kosztów. Na pokładzie samolotów tanich linii jest więcej miejsc, przez to na pokład wchodzi więcej pasażerów, ale podróżują oni ściśnięci i w gorszym standardzie. Pasażerowie tanich linii nie są częstowani posiłkami. Przekąski i napoje najczęściej można kupić u obsługi samolotu. Tani przewoźnicy na swoich rejsach oferują przeważnie tylko klasę ekonomiczną.

Samoloty tanich linii latają na mniejsze lotniska niż samoloty linii regularnych, przez co tani przewoźnicy oszczędzają na opłatach lotniskowych. Samoloty nie stoją zbyt długo na płycie lotniska. Praktycznie zaraz po wylądowaniu samolot szykuje się do kolejnego startu w następną trasę. Pozwala to oszczędnie gospodarować paliwem oraz kosztami obsługi, ale przez to samoloty tanich linii są o wiele bardziej eksploatowane niż samoloty linii regularnych. Tanie linie dysponują zwykle tylko jednym typem maszyn, co pozwala zaoszczędzić na kosztach serwisowania i obsługi.

Tani przewoźnicy, Ryanair, Wizzair czy easyJet sprzedają bilety na swoje przeloty przez internet, przez co oszczędzają na kosztach pośrednictwa w sprzedaży biletów i utrzymywania biur. Za wiele udogodnień, do których przyzwyczajają regularni przewoźnicy w tanich liniach musimy zapłacić. Płatne są bagaż główny (odprawiany do luku bagażowego), pierwszeństwo wejścia na pokład, odprawa na lotnisku (odprawa przez internet jest najczęściej bezpłatna) oraz miejsce z dodatkową przestrzenią na nogi. Nawet za zapłatę za bilet kartą kredytową, pobierana jest dodatkowa opłata.

Jak kupić tani bilet lotniczy?

Kupując bilet na tanie linie warto wiedzieć, że cena rośnie wraz ze zbliżaniem się daty wylotu oraz zmniejszaniem się liczby dostępnych miejsc. Kierujmy się zawsze zasadą “Kto rezerwuje wcześniej – zyskuje!“. Tani przewoźnicy nie ingerują w cenę biletu. Cena jest uzależniona od popularności danego kierunku i terminu wylotu. Warto więc rezerwować bilety ze sporym wyprzedzeniem, ponieważ są one wtedy bardzo tanie. Tuż przed wylotem ceny są często wyższe niż w przelotach rejsowych. Wcześniejsza rezerwacja ma jednak swoje minusy, ponieważ praktycznie w żadnej taniej linii lotniczej nie można bezkosztowo anulować zakupionego biletu.

Comments are closed.