Co to są regularne linie lotnicze?

Nasz system oferuje możliwość wyszukania lotów praktycznie wszystkich regularnych linii lotniczych, których bilety można wystawić w Polsce. Aby wyszukać połączeń, należy skorzystać z wyszukiwarki połączeń lotniczych na naszej stronie internetowej. Warto także dowiedzieć się czym charakteryzują się regularne linie lotnicze.

Większa elastyczność i wyższy standard

Regularne linie lotnicze w porównaniu z tanimi liniami gwarantują wyższy standard podróży i większą elastyczność dla pasażerów. Miejsca w samolotach regularnych przewoźników są sprzedawane w rożnych klasach rezerwacyjnych związanych zarówno z położeniem samego miejsca w samolocie jak i ze standardem obsługi pasażera. Na większości połączeń i u większości przewoźników występuje klasa ekonomiczna, w której możemy się spodziewać podstawowego posiłku na dłuższych trasach i poczęstunku na krótkich oraz klasa biznes, w której oprócz większego komfortu miejsc mamy np. nieograniczoną ilość napojów.

Udogodnienia dla pasażerów w wyższych klasach

U wybranych przewoźników i na wybranych trasach możemy też spotkać się  z klasą podwyższoną ekonomiczną lub pierwszą. Klasy podróży wyższe niż ekonomiczna uprawniają często do korzystania z takich udogodnień jak szybka odprawa czy salony wypoczynkowe (lounges). Jednak podstawową różnicą między samolotami tanich przewoźników i przewoźników regularnych jest to, że w samolotach tych drugich jest po prostu mniej miejsc – co oznacza więcej przestrzeni dla pasażera w trakcie lotu. Samoloty regularnych linii lotniczych są też mniej eksploatowane i z reguły przebywają na lotnisku dłużej niż samoloty tanich linii lotniczych.

Loty wieloodcinkowe i długodystansowe

Z racji tego, że regularne linie lotnicze obsługują też dalekie, długodystansowe połączenia ich maszyny startują i lądują raczej na najbardziej popularnych i największych lotniskach. Umożliwia to łączenie odcinków podróży rejsami obsługiwanymi przez wielu różnych przewoźników. Dzięki porozumieniom w zakresie sprzedaży połączeń między liniami, połączenia wieloodcinkowe mogą być umieszczane na jednym bilecie lotniczym. Dotyczy to zwłaszcza przewoźników zrzeszonych w tym samym sojuszu linii lotniczych.

Oszczędności przez sojusze

Sojusze linii lotniczych są zawierane przez przewoźników w celu optymalizacji połączeń lotniczych i zmniejszania kosztów. Największym sojuszem jest Star Alliance, a zaraz po nim SkyTeamoneworld. Sojusze jak i same linie lotnicze oferują swoim klientom programy lojalnościowe, w ramach których można gromadzić np. mile do pokrycia kosztów następnych biletów.

Comments are closed.