rezerwuj Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

12 cze 2024
14 cze 2024
Dodaj następny pokój

City Break w Bukareszcie

Nad rzeką Dymbowicą, w południowo – wschodniej części Rumunii, leży Bukareszt. Większość zabytków skupia się w centrum, dlatego możemy zwiedzać Bukareszt pieszo. Dzięki temu nie przeoczymy niczego i poczujemy specyficzną atmosferę miasta.

City Break w Bukareszcie – co warto zwiedzić?

Jednym z ciekawych zabytków jest 27 – metrowy Łuk Triumfalny z 1922 roku. Został wzniesiony na cześć rumuńskich żołnierzy walczących podczas Pierwszej Wojny Światowej. Atrakcją jest możliwość wejścia na szczyt łuku i podziwiania stamtąd panoramy całego miasta.

Pałac Parlamentu (dawniej Pałac Ludowy) to jeden z największych budynków na świecie, którego wzniesienie zostało okupione zniszczeniem części starego miasta i przesiedleniem kilkudziesięciu tysięcy ludzi. Styl pałacu nawiązuje do neoklasycystycznego, a łączna powierzchnia wynosi 65 tysięcy metrów kwadratowych. Wrażenie robią liczby: 700 architektów, 20 tysięcy robotników, około 1100 pomieszczeń, 3,5 tysiąca ton kryształu do 480 żyrandoli, 700 tysięcy ton stali i brązu do okien i drzwi, 200 tysięcy metrów kwadratowych dywanów.

W mieście znajdują się też zabytkowe cerkwie: Biserica Radu Voda (cerkiew Księcia Radu), Biserica Domnita Balasa (cerkiew Księżniczki Balasy), Biserica Mihai Voda (cerkiew Księcia Michała). Jedna z nich, cerkiew Księżniczki Balasy, powstała w 1751 roku, następnie była kilkakrotnie niszczona i odbudowywana, zaś w jej wnętrzu spoczywają członkowie rodziny Brancoveanu.

Hotel w Bukareszcie, przelot do Bukaresztu – jak łatwo i szybko znaleźć interesującą ofertę?

Dzięki naszemu serwisowi możesz teraz w prosty sposób znaleźć ofertę wyjazdu na city break w Bukareszcie w dowolnym terminie dla kilku osób. Wystarczy, że w wyszukiwarce “Szukaj przelotu i hotelu” wpiszesz lotnisko startowe, podasz datę wylotu i datę przylotu. Serwis automatycznie znajdzie hotel w Bukareszcie i najbliższej okolicy oraz przelot do Bukaresztu (lotniska w pobliżu Bukaresztu). Możesz też oczywiście w polu wpisać inne interesujące Cię miejsce.

Comments are closed.