rezerwuj Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

12 cze 2024
14 cze 2024
Dodaj następny pokój

Weekend we Lwowie (City Break)

Lwów to miejscowość leżąca na Wyżynie Podolskiej,w zachodniej Ukrainie. Może przyciągnąć turystów imponującą liczbą zabytków, stanowiących ponad połowę wszystkich ukraińskich pomników kultury i wyjątkową atmosferą miasta.

Weekend we Lwowie?

Jeśli chcemy podziwiać panoramę historycznego Starego Miasta, to warto dostać się na najwyższy szczyt Lwowa – Wzgórze Zamkowe na wysokości 409 m. n. p. m., gdzie znajduje się gotycki zamek królewski z drugiej połowy XIV wieku (Zamek Wysoki).

Śródmieście Lwowa zostało wpisane w 1998 roku na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Spędzając weekend we Lwowie zobaczymy wiele cennych zabytków. Nie sposób wymienić wszystkich z nich, są to między innymi: Cmentarz Łyczakowski z 1786 (najstarsza nekropolia w Europie), gotycka Katedra Łacińska, Kopiec Unii Lubelskiej (413 m. n. p. m., stworzony z okazji 300-setnej rocznicy Unii Lubelskiej, ziemię na kopiec brano z różnych miejsc w Polsce), Katedra Ormiańska zwana Perełką Wschodu, barokowy Kościół Dominikanów czy czy rynek z klasycystycznym ratuszem.

Będąc we Lwowie, warto też spróbować specjałów regionalnej kuchni: derunów (placków ziemniaczanych na ostro), tradycyjnych ukraińskich pierogów, barszczu ukraińskiego (różni się znacznie od naszej polskiej wersji z fasolą i bez zasmażki) czy bilaszi (bułeczek z ciasta pączkowego z różnym nadzieniem, np. z mięsa, kapusty).

Hotel we Lwowie, przelot do Lwowa – jak w łatwy sposób znaleźć ofertę?

W naszym serwisie możesz teraz w prosty sposób znaleźć ofertę wyjazdu na city break we Lwowie w dowolnym terminie dla kilku osób. Wystarczy, że w wyszukiwarce “Szukaj przelotu i hotelu” wpiszesz lotnisko startowe, podasz datę wylotu i datę przylotu. Serwis automatycznie znajdzie hotel we Lwowie i najbliższej okolicy oraz przelot do Lwowa (lotniska w pobliżu Lwowa). Możesz też oczywiście w polu wpisać dowolny inny region.

Comments are closed.