Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

20 cze 2024
22 cze 2024
Dodaj następny pokój

Loty do Rzymu

Wieczne Miasto

Rzym, stolica Włoch, to jedno z najpiękniejszych miast Europy. Wybierając podróż do Rzymu, zanurzysz się w jego majestatyczny i niepowtarzalny klimat, gdzie nowoczesność harmonijnie współgra z historycznym charakterem. Miasto, położone w centralnych Włoszech, w regionie Lazio, rozciąga się na siedmiu wzgórzach wschodniej strony Tybru: Awentynie, Palatynie, Kwirynale, Wiminale, Celiusie, Eskwilinie i Kapitolu.

Loty do Rzymu

Loty do Rzymu są obsługiwane przez linie lotnicze, takie jak Wizz Air. Najczęściej wybierane są bilety lotnicze z Warszawy do Rzymu oraz z innych większych miast Polski, takich jak Kraków, Wrocław czy Gdańsk. Bezpośrednie loty do Rzymu są dostępne z wielu polskich miast, co czyni podróż wygodną i szybką.

Przyloty realizowane są głównie na lotnisko Rzym Fiumicino, które jest największym portem lotniczym obsługującym miasto. Wybierając bilety lotnicze do Rzymu, warto zarezerwować je z wyprzedzeniem, aby znaleźć najlepsze oferty.

Zabytki Rzymu

Planując podróż do Rzymu, przygotuj się na niezliczoną ilość zabytków. Nawet krótki pobyt zostawi niezapomniane wrażenia. Zwiedzanie warto zacząć od starożytnej części miasta z Koloseum i Palatynem. Następnie zobacz Panteon, Forum Romanum i Kapitol zaprojektowany przez Michała Anioła. Inne warte uwagi atrakcje Rzymu to Schody Hiszpańskie, Villa Borghese oraz Fontanna di Trevi.

Watykan – Serce Chrześcijaństwa

Fontanna Di Trevi, Rzym, Włochy

Fontanna Di Trevi

Decydując się na tanie loty do Rzymu, koniecznie odwiedź Watykan. Bazylika Świętego Piotra, Muzea Watykańskie i Groty to miejsca, które musisz zobaczyć. Bazylika Świętego Piotra jest dziełem trzech wybitnych artystów: Bramante, Rafaela i Michała Anioła. Muzea Watykańskie posiadają ogromną kolekcję sztuki, a Groty to miejsce pochówku papieży, w tym Jana Pawła II.

Rzym – Miasto Pełne Życia

Rzym to nie tylko zabytki. To także bogate życie nocne, doskonała kuchnia i atmosfera sprzyjająca relaksowi. Spacer po uliczkach miasta, degustacja włoskich lodów i espresso w kawiarniach, czy zakupy u znanych projektantów – wszystko to sprawia, że podróż do Rzymu staje się wyjątkowym doświadczeniem.

Kiedy Odwiedzić Rzym?

Rzym jest doskonałym miejscem do odwiedzenia przez cały rok, dzięki wysokim temperaturom i niskiej ilości opadów. Wiosną warto odwiedzić Settimana della Cultura i Mostra delle Azalee. Latem nie przegap festiwalu Cosmophonies w Teatrze Rzymskim w Ostia Antica. Jesienią przyciągają festiwale RomaEuropa i Enzimi, a zimą – hucznie obchodzone Boże Narodzenie i Sylwester.

Podsumowanie

Rzym to miejsce, które każdy powinien odwiedzić choć raz w życiu. Niezależnie od tego, czy wybierzesz się tam na krótką wycieczkę, czy dłuższy pobyt, atrakcje Rzymu na pewno pozostaną w Twojej pamięci na długo.

Comments are closed.