rezerwuj Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

14 lip 2024
16 lip 2024
Dodaj następny pokój

City Break w Palermo

Położona nad Morzem Śródziemnym słoneczna Italia jest jednym z popularniejszych krajów wśród turystów. Cenionym regionem jest wyspiarska Sycylia, która z jednej strony przyciąga piękną pogodą, a z drugiej intryguje i zapewnia dreszczyk emocji – wszak jest to siedziba jednej z najstarszych mafii na świecie…


Stolica wyspy – Palermo – początkowo była fenicką kolonią, z czasem na wyspie rządzić zaczęli Kartagińczycy, Rzymianie, Wandalowie, Arabowie, Normanowie i Hiszpanie. Do Włoch Palermo oraz cała Sycylia należą od 1860 roku, kiedy to doszło do zjednoczenia Włoch. Obecnie Palermo liczy już przeszło 600 tysięcy mieszkańców, jest centrum gospodarczym, turystycznym oraz kulturalnym całej Sycylii. Wizytówką regionu są włoska kuchnia, muzyka, liczne zabytki architektury – romańskie, gotyckie i barokowe.

City Break w Palermo – atrakcje

Miasto tętni życiem również nocą, słynie z licznych klubów, restauracji, barów i imprez do bladego świtu. Do bardziej popularnych turystycznych atrakcji można zaliczyć pochodzącą z XII wieku katedrę oraz obecną siedzibę sycylijskiego parlamentu – Pałac Normanów z XI stulecia ze słynną Capella Palatina. Nie brakuje tu również ciekawych obiektów renesansowych oraz barokowych. Odwiedzić warto też Teatro Massimo – trzeci co do wielkości teatr europejski oraz ogród botaniczny Garibaldiego i willową dzielnicę Mondello. Spacerowiczów przyciąga zawsze zabytkowa starówka oraz ogromny miejski targ, który zawsze zdumiewa turystów bogactwem kolorów, dźwięków i zapachów.

Hotel w Palermo, przelot do Palermo – gdzie szukać najlepszych ofert?

Serwis bluesky.pl pozwala znaleźć najlepsze oferty wyjazdu city break w Palermo. Można dowolnie wybrać termin wyjazdu oraz liczbę osób, które wezmą w nim udział. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce “Szukaj przelotu i hotelu” lotnisko startowe, planowane daty wylotu i przylotu. Serwis bluesky.pl  znajdzie hotel w Palermo i inne hotele w okolicy oraz przelot do Palermo (lotniska w pobliżu Palermo). Można wybrać też inne miasto na spędzenie niezapomnianego weekendu.

Comments are closed.