rezerwuj Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

12 cze 2024
14 cze 2024
Dodaj następny pokój

City Break w Stambule

Najbardziej charakterystyczną cechą Stambułu są kontrasty, w niemal każdej dziedzinie. Największa metropolia Turcji, to jednocześnie była stolica Cesarstwa Wschodniorzymskiego – Konstantynopol, którego upadek w 1453 roku uznano za symboliczny koniec średniowiecza i początek renesansu. Miasto ma imponującą i długą historię, znaleźć w nim można liczne ślady chrześcijaństwa, islamu, ale również i judaizmu.


Nietypowe jest również położenie samego miasta – na styku Europy oraz Azji. Najbardziej charakterystycznym obiektem w mieście są Hagia Sofia, z imponująca kopułą, Hipodrom, Pałac Topkapi czy Meczet Sultanahmet.

City Break w Stambule – atrakcje

Niezwykły czar ma typowo orientalny klimat, rodem z „Baśni tysiąca i jednej nocy”. W Stambule można zasmakować kawy z kardamonem, tureckiej kuchni, zrobić zakupy na typowym tureckim targu czy obserwować roztańczonych, wirujących w religijnym tańcu derwiszów. Przy tym wszystkim Stambuł jest równocześnie zafascynowaną Zachodem metropolią, w której nowoczesność spotyka się z typowo wschodnią codziennością.

Hotel w Stambule, przelot do Stambułu – jak szukać najlepszych ofert?

Nasz serwis pozwala szybko znaleźć najlepsze oferty wyjazdu city break w Stambule. Można wybrać dowolną liczbę osób i termin wyjazdu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce “Szukaj przelotu i hotelu” lotnisko startowe i planowane daty wylotu oraz przylotu. Serwis bluesky.pl  znajdzie hotel w Stambule i inne hotele w okolicy oraz przelot do Stambułu (lotniska w pobliżu Stambułu). Można wybrać też inne miasto na spędzenie ciekawego weekendu.

Comments are closed.