rezerwuj Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

12 cze 2024
14 cze 2024
Dodaj następny pokój

Weekend w Londynie (City Break)

Jedno z największych miast w Europie, stolica Wielkiej Brytanii, położony w południowo-wschodniej Anglii nad rzeką Tamizą, rocznie przyciąga około 30 milionów turystów z całego świata. Jest nie tylko światowym centrum finansów, lecz również potężnym ośrodkiem medialnym.

Weekend w Londynie?

Poranki w Wielkiej Brytanii należy zacząć od typowego angielskiego śniadania, najlepiej w jednej z tradycyjnych kawiarni, które serwują ulubione dania Brytyjczyków. By móc przy okazji podziwiać zgiełk codziennego życia, najlepiej udać się na jedną z głównych ulic miasta, np. Oxford Street, pełnej nie tylko restauracji i kawiarni, ale przede wszystkim sklepów i butików.

Big Ben lub też wieża zegarowa, bo taką nazwę nosi najsłynniejszy zegar nie tylko w Wielkiej Brytanii, (której jest symbolem), ale także na całym świecie. Połączony jest on z Pałacem Westminster, również otwartym dla zwiedzających. Zegar co 15 minut wygrywa melodię podobną do tej wygrywanej w St. Mary’s Church.

Dla odmiany, rozrywki i wspaniałych wrażeń dostarczy wizyta w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud. Można podziwiać tam odlewy woskowe ludzi z rozmaitych dziedzin życia, od gwiazd kina, muzyki, poprzez polityków, sportowców, aż po samą rodzinę królewską.

Weekend w Londynie można także spędzić zwiedzając bogato wyposażone w muzea i galerie. Warto poświęcić odrobinę czasu na wizytę w British Museum, będącego jednym z największych na świecie muzeów historii starożytnej; The National Gallery, która prezentuje zbiory malarstwa z lat 1250-1900; Muzeum Historii Naturalnej, które dzieli się na pięć głównych działów (Botanika, Entomologia, Mineralogia, Paleontologia i Zoologia), a w środku możemy podziwiać monumentalnej wielkości szkielety dinozaurów.

fk50kc-dzsg-fred-mouniguet

Londyn jako jedna z największych aglomeracji na świecie, zajmuje powierzchnię 1572 km², a zamieszkuje go ponad 8 milionów ludności.

Wieczorem zaś najlepszym pomysłem będzie wybranie się na London Eye, koło obserwacyjne z którego podziwiać można rozległą panoramę miasta. Koło ma wysokość 135 metrów, a pełen obrót trwa około 40 minut. Jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji w Londynie.

Przed wylotem do brytyjskiej stolicy warto pomyśleć o zamówieniu karty London Pass. To bardzo wygodna i ekonomiczna opcja dla wszystkich, którzy zamierzają aktywnie zwiedzać miasto. Karta oferuje zniżki na bilety i darmowy wstęp do wielu atrakcji, a dodatkowo można wybrać opcję uwzględniającą zniżkę na komunikację miejską. Z London Pass można cieszyć się weekendem w Londynie bez kolejek i wydawania horrendalnych sum na londyńskie atrakcje.

Hotel w Londynie, przelot do Londynu. Jak w łatwy sposób znaleźć ofertę?

Dzięki naszemu serwisowi możesz teraz w prosty sposób znaleźć ofertę wyjazdu na City Break w Londynie w dowolnym terminie dla kilku osób. Wystarczy, że w wyszukiwarce “Szukaj przelotu i hotelu” wpiszesz lotnisko startowe, podasz datę wylotu i datę przylotu. Serwis automatycznie znajdzie hotel w Londynie i najbliższej okolicy oraz przelot do Londynu (lotniska w pobliżu Londynu). Możesz też oczywiście w polu do wpisać dowolny inny region obejmujący City Break.

Comments are closed.