rezerwuj Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

12 cze 2024
14 cze 2024
Dodaj następny pokój

City Break w Edynburgu

City Break w Edynburgu – dlaczego warto?

Edynburg, drugie co do wielkości miasto w Szkocji, a jednocześnie od prawie sześciu wieków jej stolica. Historia miasta sięga głębokiego średniowiecza, kiedy to w VII wieku została założona tutaj twierdza obronna. Jest to niesamowicie piękne miasto z historyczną duszą, której elementem jest monumentalna, zabytkowa zabudowa, która wprawi w zachwyt każdego, kto odwiedzi to miasto.

Najważniejszym zabytkiem i symbolem Edynburga, a poniekąd – całej Szkocji, jest kompleks zamkowy, położony na szczycie wygasłego wulkanu. Z powodu różnych funkcji, które zamek pełnił na przestrzeni wieków – od siedziby władcy do fortecy – jest mieszanką różnych stylów architektonicznych.

W południowej części miasta znajduje się drugi zamek – Great Hall, w którym do XVII wieku obradował szkocki Parlament. W tym miejscu odbywały się różnorakie uroczystości państwowe. Będąc w Edynburgu, można zwiedzić historyczne komnaty zamku, w jednej z nich znajdują się na przykład najstarsze klejnoty koronacyjne w Europie.

wielka-brytania-edynburg-wersja-wb-1024x683

Nie sposób wymienić wszystkich wartych odwiedzenia, zabytków Edynburga. Warto wspomnieć jeszcze o Szkockiej Galerii Narodowej, gdzie oprócz malarstwa niederlandzkiego, flamandzkiego i holenderskiego, znajdują się również obrazy Rafaela i Tycjana. Jeśli zamierzamy wyjechać poza granice miasta, nie można pominąć odwiedzenia Królewskiego Ogrodu Botanicznego.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak rewelacyjna jest tradycyjna szkocka kuchnia – począwszy od dziczyzny we wszystkich postaciach, upolowanej w edynburskich lasach, poprzez maślane ciasteczka, na puddingu skończywszy.

Edynburg to brytyjska stolica kulturalna. Każdego roku odbywa się tutaj niezliczona ilość imprez o charakterze artystycznym, muzycznym, teatralnym i tanecznym. Wiele z nich, jak festiwal teatralny The Fringe czy festiwal orkiestr wojskowych The Military Tattoo, na stałe wpisało się w kalendarz kulturalny Edynburga, więc warto swoją podróż zaplanować właśnie w terminie którejś z imprez.

Przelot do Edynburga, hotel w Edynburgu – jak mogę znaleźć ofertę?

Dzięki naszemu serwisowi możesz teraz w prosty sposób znaleźć ofertę city break w Edynburgu w dowolnym terminie dla kilku osób. Wystarczy, że w wyszukiwarce “Szukaj przelotu i hotelu” wpiszesz lotnisko startowe, podasz datę wylotu i datę przylotu. Serwis automatycznie znajdzie hotel w Edynburgu i najbliższej okolicy oraz przelot do Edynburga. Możesz też oczywiście w wyszukiwarkę wpisać dowolne miasto.

Comments are closed.