Tanie loty do Bari z Polski

61 626 20 20

Wylot
Powrót
Sprawdź promocje na loty :
Ceny lotów zmieniają się z godziny na godzinę. Bilety lotnicze Polska Bari warto rezerwować jak najwcześniej.
 
W naszym serwisie dane o połączeniach lotniczych zbierane są z wielu różnych systemów rezerwacyjnych. Umożliwia to wyszukanie połączenia lotniczego do Bari z dowolnego miasta lub kraju, bez konieczności szczegółowego określania lotniska wylotu i przylotu. Bluesky.pl to najlepsza wyszukiwarka tanich lotów z Polski do Bari. Pamiętaj, że oprócz połączeń do Bari zawsze warto sprawdzić czy bilety lotnicze Polska Włochy nie będą tańsze, gdy wybierzesz inne lotnisko docelowe niż Bari. Podane ceny są orientacyjne.
 
Chociaż zwykło się mawiać, że to północna część Włoch jest rajem dla miłośników zwiedzania, to ciekawych miejsc nie brakuje również i na południu kraju. Położone w Apulii, nad brzegiem Adriatyku Bari, liczy 320 000 mieszkańców, a wraz z okolicznymi miastami tworzy wielki zespół miejski o liczbie ludności szacowanej na 1,5 miliona osób. W przeszłości Bari było rzymską osadą i portem, ale prężnie rozwijać zaczęło się dopiero w średniowieczu, od VI do X wieku. Miasto wzbogaciło się dzięki handlowi morskiemu, tu również był punkt zborny rycerzy, biorących udział w kolejnych wyprawach krzyżowych. Na przestrzeni wieków Bari znajdowało się pod rządami Saracenów, było stolicą Królestwa Bari, należało do Królestwa Neapolu, by wreszcie stać się miastem zjednoczonych Włoch.
 
O długiej historii i bogatej tradycji Bari najlepiej świadczą miejscowe zabytki. Największe wrażenie na turystach robią stare romańskie i gotyckie kościoły. Wyróżnia się wśród nich romańsko-gotycka katedra św. Sabina z XI-XII wieku oraz romańska Bazylika św. Mikołaja z XI wieku. W tej ostatniej znajdują się relikwie świętego, tu pochowana została również królowa Polski Bona Sforza (dynastia Sforzów panowała w księstwie Bari, w mieście można również zobaczyć pałac Sforzów z XVI wieku).
 
W Bari wyróżnia się też zamek księcia Fryderyka II Szwabskiego z XI wieku, przebudowany w XIII wieku i w XVI stuleciu w stylu renesansowym. Atrakcją są też miejscowe muzea, jak np. Pinacoteca Provinciale di Bari (z bogatymi zbiorami malarstwa od XV wieku do współczesności), a Teatro Petruzzelli porównywany jest z mediolańską La Scalą i obejrzeć w nim można słynne opery i balety.

COVID-19 - Ważny komunikat dla podróżnych