Tanie loty do Norymbergi z Polski

już od 182 PLN

Wylot
Powrót
Sprawdź promocje na loty :
zKrakowa
od182 PLN
zWarszawy
od713 PLN
zGdańska
od889 PLN
zKatowic
od1187 PLN
zPoznania
od1349 PLN
zBydgoszczy
od10678 PLN
zWrocławia
zZielonej Góry
Najtańsze loty do Norymbergi są obecnie z Krakowa, Warszawy i Gdańska.
 
Ceny tanich lotów z Polski do Norymbergi w kwietniu zaczynają się od 182 PLN za połączenie tam i z powrotem. Jest to oczywiście najniższa możliwa cena, dostępna tylko w wybranych datach. Na wybranej trasie Polska Norymberga, tanie loty możesz zarezerwować wybierając wylot 26 kwiecień 2023 r. Na powrót z Norymbergi najlepiej wybrać 30 kwiecień 2023 r. Ceny lotów zmieniają się z godziny na godzinę. Bilety lotnicze Polska Norymberga warto rezerwować jak najwcześniej.
 
Bilety z Polski do Norymbergi w dobrej cenie można kupić wybierając loty liniami lotniczymi Ryanair, LOT, KLM i Lufthansa. Tanie loty Polska Norymberga są obecnie z Krakowa. Najtańsze połączenia lotnicze z Krakowa do Norymbergi oferują linie: Ryanair.
 
W naszym serwisie dane o połączeniach lotniczych zbierane są z wielu różnych systemów rezerwacyjnych. Umożliwia to wyszukanie połączenia lotniczego do Norymbergi z dowolnego miasta lub kraju, bez konieczności szczegółowego określania lotniska wylotu i przylotu. Bluesky.pl to najlepsza wyszukiwarka tanich lotów z Polski do Norymbergi. Pamiętaj, że oprócz połączeń do Norymbergi zawsze warto sprawdzić czy bilety lotnicze Polska Niemcy nie będą tańsze, gdy wybierzesz inne lotnisko docelowe niż Norymberga. Podane ceny są orientacyjne.
 
Bawaria kojarzyć się może nie tylko ze wspaniałymi krajobrazami, ale również i pięknymi, zabytkowymi miastami. Jednym z nich jest położona nad rzeką Pegnitz Norymberga, drugie miasto Bawarii, licząca już ponad pół miliona mieszkańców.
 
Jak wiele miast Europy Środkowej, Norymberga również przechodziła wzloty i upadki. Pierwsze wzmianki o niej pochodzą jeszcze z XI wieku. Dzięki okazałemu zamkowi Norymberga stała się ważnym ośrodkiem handlowym, a w 1219 roku uzyskała status wolnego miasta Rzeszy. Wkrótce potem stała się ważnym punktem na trasie do Rzymu i jednym z największych miast w Europie Środkowej. W bogatym i prężnie rozwijającym się mieście nie zapomniano też o kulturze, a sama Norymberga uznana została za kolebkę niemieckiego renesansu. Kres złotym latom położyła jednak wojna trzydziestoletnia w XVII wieku, z czasem miasto zupełnie podupadło, a odradzać zaczęło się w XIX wieku, kiedy na nowo zaczął rozwijać się tu przemysł. Norymberga stała się ważnym ośrodkiem nazistowskim, a w 1945 roku celem nalotów aliantów. W wyniku bombardowań zniszczono aż 90% zabytkowej, średniowiecznej starówki, którą z czasem odbudowano. Do największych obecnie atrakcji Norymbergi zalicza się wspaniały, imponujących rozmiarów zamek, renesansowy ratusz, gotyckie świątynie rozsiane w pobliżu zabytkowego rynku. W wielu z nich podziwiać można rzeźby Wita Stwosza.