Tanie loty do Pafos

61 626 20 20

Wylot
Powrót
Sprawdź promocje na loty :
zRepubliki Czeskiej
zStanów Zjednoczonych
zWielkiej Brytanii

 
Ceny biletów lotniczych zmieniają się z godziny na godzinę. Bilety lotnicze do Pafos warto zakupić jak najwcześniej. Pamiętaj, że oprócz połączeń do Pafos zawsze warto sprawdzić czy nie ma innych (tańszych) lotów do Cypr.
 
Bluesky.pl to najlepsza wyszukiwarka lotów do Pafos. Dane o połączeniach lotniczych zbierane z wielu różnych systemów rezerwacyjnych, umożliwiają wyszukiwanie połączenia lotniczego do Pafos i zakup biletu z dowolnego miasta lub kraju, bez konieczności przechodzenia na stronę innego dostawcy. Podane ceny są orientacyjne.
 
W południowo-zachodniej części Cypru znajduje się miasto w całości ujęte na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. To tutaj, według mitologii greckiej, wyłoniła się z morza Afrodyta, bogini miłości. Odwiedzając to magiczne miejsce zakochamy się w nim z całą pewnością. Pafos to raj dla miłośników starożytności. W okolicy znajdują się Grobowce Królewskie, które są imponującym miejscem pochówku wysokich urzędników. Pochodzą z IV w. p.n.e. Wydrążono je w skałach, niektóre zostały ozdobione doryckimi kolumnami. Polscy archeolodzy odkryli wille z mozaikami z okresu rzymskiego, przedstawiającymi sceny z mitologii. U wejścia do portu w Pafos jest zamek z czasów bizantyjskich, będący pierwszą fortecą broniącą miasta, obecnie spełnia funkcje kulturalne. Zwiedzając okolice nie można pominąć także pięciokopułowego kościoła z IX w. (w Jeroskipou) oraz wczesnochrześcijańskiej bazyliki Agios Georgios (w miejscowości Pegeia). Nie zapominajmy, że Pafos to miasto portowe, więc warto spróbować świeżych darów Morza Śródziemnego w licznych tawernach. Fani wylegiwania się na plaży i sportów wodnych powinni dotrzeć do Faros, piaszczystej plaży położonej w zachodniej części Pafos.