Tanie loty do Stavangeru z Polski

już od 702 PLN

Wylot
Powrót
Sprawdź promocje na loty :
zKrakowa
od702 PLN
zGdańska
od735 PLN
zWarszawy
od975 PLN
zKatowic
od1274 PLN
zPoznania
od1291 PLN
zSzczecina
od2390 PLN
zBydgoszczy
zWrocławia
zZielonej Góry
Najtańsze loty do Stavangeru są obecnie z Krakowa, Gdańska i Warszawy.
 
Ceny tanich lotów z Polski do Stavangeru w październiku zaczynają się od 702 PLN za połączenie tam i z powrotem. Jest to oczywiście najniższa możliwa cena, dostępna tylko w wybranych datach. Na wybranej trasie Polska Stavanger, tanie loty możesz zarezerwować wybierając wylot 23 wrzesień 2021 r. Na powrót z Stavangeru najlepiej wybrać 26 wrzesień 2021 r. Ceny lotów zmieniają się z godziny na godzinę. Bilety lotnicze Polska Stavanger warto rezerwować jak najwcześniej.
 
Bilety z Polski do Stavangeru w dobrej cenie można kupić wybierając loty liniami lotniczymi KLM i LOT. Tanie loty Polska Stavanger są obecnie z Krakowa. Najtańsze połączenia lotnicze z Krakowa do Stavangeru oferują linie: KLM.
 
W naszym serwisie dane o połączeniach lotniczych zbierane są z wielu różnych systemów rezerwacyjnych. Umożliwia to wyszukanie połączenia lotniczego do Stavangeru z dowolnego miasta lub kraju, bez konieczności szczegółowego określania lotniska wylotu i przylotu. Bluesky.pl to najlepsza wyszukiwarka tanich lotów z Polski do Stavangeru. Pamiętaj, że oprócz połączeń do Stavangeru zawsze warto sprawdzić czy bilety lotnicze Polska Norwegia nie będą tańsze, gdy wybierzesz inne lotnisko docelowe niż Stavanger. Podane ceny są orientacyjne.
 
Na południowo-zachodnim wybrzeżu Norwegii znajduje się miasto portowe Stavanger. Za datę założenia przyjmuje się rok 1125, chociaż ślady osadnictwa w rejonie są znacznie starsze. Dziś Stavanger liczy już około 125 000 mieszkańców i prężnie rozwija się od średniowiecza. Początkowo był to ośrodek militarny i ekonomiczny, z czasem rozwinął się cały przemysł związany z połowem i przetwórstwem ryb, dziś w okolicach miasta wydobywa się również ropę naftową.
 
Tego portowego miasta nie można jednak uznać za szare i nudne. Decyduje o tym przede wszystkim wspaniała przyroda oraz typowo norweska architektura. W Stavanger oglądać można wspaniałą katedrę św. Swithuna z XI-XII wieku, która nie zmieniła się praktycznie od XIV stulecia. Ponadto, warto obejrzeć dwór Ledaal z XVIII wieku oraz stare miasto z drewnianymi zabudowaniami z XVIII i XIX stulecia. W Stavanger można wstąpić do Muzeum Archeologii oraz bardziej nietypowego Muzeum Konserw. W 2008 roku miasto otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Kultury, a jeśli chodzi o atrakcje kulturalne, odbywają się tu cenione międzynarodowe konkursy i festiwale: w maju – jazzowy i w sierpniu – Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej. Stavanger przypadnie do gustu również i miłośnikom zdecydowanie bardziej aktywnego wypoczynku. Wycieczkę można zorganizować do malowniczego Lysefjord, w okolicy nie brakuje plaż oraz wysokogórskich ośrodków, które spodobają się fanom narciarstwa i snowboardu.