Tanie loty do Warny z Polski

już od 871 PLN

Wylot
Powrót
Sprawdź promocje na loty :
zKrakowa
od871 PLN
zWarszawy
od900 PLN
zKatowic
od979 PLN
zWrocławia
od1139 PLN
zGdańska
od1348 PLN
zPoznania
od2225 PLN
zRzeszowa
od8049 PLN
zBydgoszczy
zZielonej Góry
Najtańsze loty do Warny są obecnie z Krakowa, Warszawy i Katowic.
 
Ceny tanich lotów z Polski do Warny w listopadzie zaczynają się od 871 PLN za połączenie tam i z powrotem. Jest to oczywiście najniższa możliwa cena, dostępna tylko w wybranych datach. Na wybranej trasie Polska Warna, tanie loty możesz zarezerwować wybierając wylot 09 czerwiec 2022 r. Na powrót z Warny najlepiej wybrać 21 czerwiec 2022 r. Ceny lotów zmieniają się z godziny na godzinę. Bilety lotnicze Polska Warna warto rezerwować jak najwcześniej.
 
Bilety z Polski do Warny w dobrej cenie można kupić wybierając loty liniami lotniczymi Austrian Airlines, Lufthansa i LOT. Tanie loty Polska Warna są obecnie z Krakowa. Najtańsze połączenia lotnicze z Krakowa do Warny oferują linie: Austrian Airlines.
 
W naszym serwisie dane o połączeniach lotniczych zbierane są z wielu różnych systemów rezerwacyjnych. Umożliwia to wyszukanie połączenia lotniczego do Warny z dowolnego miasta lub kraju, bez konieczności szczegółowego określania lotniska wylotu i przylotu. Bluesky.pl to najlepsza wyszukiwarka tanich lotów z Polski do Warny. Pamiętaj, że oprócz połączeń do Warny zawsze warto sprawdzić czy bilety lotnicze Polska Bułgaria nie będą tańsze, gdy wybierzesz inne lotnisko docelowe niż Warna. Podane ceny są orientacyjne.
 
Warna kojarzyć się z może z Władysławem Warneńczykiem. Przegrana bitwa z Turkami to jednak tylko jedno z wydarzeń w historii tego bułgarskiego miasta. Współczesna Warna liczy już ponad 300 tysięcy mieszkańców i jest trzecim miastem Bułgarii. Sam gród i miasto powstały na miejscu kolonii Odessos, założonej jeszcze przez Greków w 580 r.p.n.e. Ziemie po kolei przechodziły pod panowanie Rzymian i Bizancjum, a wreszcie zostały podbite przez Słowian w VII stuleciu. Wcale nie zakończyło to jednak bojów o świetnie zlokalizowaną Warnę. Ważny port morski był atrakcyjny nie tylko dla Bułgarów, ale również i Turków, którzy regularnie najeżdżali i plądrowali miasto. Przez wiele lat położona nad Morzem Czarnym Warna była pod panowaniem tureckim, by pod koniec XIX stulecia powrócić pod rządy Bułgarów.
 
Współczesna Warna jest nowoczesnym miastem, atrakcyjnym również dla turystów. Do najstarszych zabytków zalicza się tu dawne łaźnie i inne budowle rzymskie, sporo jest obiektów architektury tureckiej, zobaczyć można też fundamenty bazylik pochodzące z V i VII wieku. Niewątpliwą atrakcją są też stare fortyfikacje bizantyńskie z VI wieku. Uroku miastu dodaje też bogata oferta kulturalna i liczne muzea. W Warnie warto wstąpić do Muzeum Archeologicznego, Historii Naturalnej, Etnograficznego i Bitwy pod Warną. Atrakcją dla każdego turysty jest też Delfinarium, a miłośnicy sztuki z najwyższej półki powinni wybrać się tu na Międzynarodowy Konkurs Baletowy.

Informujemy, że nasza infolinia w dniu 1 listopada jest nieczynna. Zakupów online można dokonywać 24 godz na dobę pod pieczą dyżurujących specjalistów.