Tanie loty do Filadelfii z Polski

już od 2451 PLN

Wylot
Powrót
Sprawdź promocje na loty :
zWarszawy
od2451 PLN
zBydgoszczy
od3207 PLN
zWrocławia
zZielonej Góry
Najtańsze loty do Filadelfii są obecnie z Warszawy i Bydgoszczy.
 
Ceny tanich lotów z Polski do Filadelfii w październiku zaczynają się od 2451 PLN za połączenie tam i z powrotem. Jest to oczywiście najniższa możliwa cena, dostępna tylko w wybranych datach. Na wybranej trasie Polska Filadelfia, tanie loty możesz zarezerwować wybierając wylot 28 październik 2021 r. Na powrót z Filadelfii najlepiej wybrać 10 listopad 2021 r. Ceny lotów zmieniają się z godziny na godzinę. Bilety lotnicze Polska Filadelfia warto rezerwować jak najwcześniej.
 
Bilety z Polski do Filadelfii w dobrej cenie można kupić wybierając loty liniami lotniczymi Air Canada, Lufthansa i LOT. Tanie loty Polska Filadelfia są obecnie z Warszawy. Najtańsze połączenia lotnicze z Warszawy do Filadelfii oferują linie: Air Canada.
 
W naszym serwisie dane o połączeniach lotniczych zbierane są z wielu różnych systemów rezerwacyjnych. Umożliwia to wyszukanie połączenia lotniczego do Filadelfii z dowolnego miasta lub kraju, bez konieczności szczegółowego określania lotniska wylotu i przylotu. Bluesky.pl to najlepsza wyszukiwarka tanich lotów z Polski do Filadelfii. Pamiętaj, że oprócz połączeń do Filadelfii zawsze warto sprawdzić czy bilety lotnicze Polska Stany Zjednoczone nie będą tańsze, gdy wybierzesz inne lotnisko docelowe niż Filadelfia. Podane ceny są orientacyjne.
 
Filadelfia jest jednym z największych miast Stanów Zjednoczonych, pierwszą ich stolicą, ale wielu osobom kojarzyć się może ze znaną piosenką Bruce'a Springsteena Streets od Philadephia. To właśnie tam rozgrywała się akcja słynnego filmu Filadelfia z Tomem Hanksem oraz Antonio Banderasem w rolach głównych.
 
Filadelfia położona jest w stanie Pensylwania, u samego ujścia rzeki Delaware do Atlantyku i obecnie jest szóstym co do wielkości miastem USA. Wraz z pobliskimi miastami tworzy też aglomerację Delaware Valley, która liczy blisko 6 milionów mieszkańców. Nazwa miasta wywodzi się z greki, a symbolizować miała braterską miłość. Początkowo Filadelfia miała być jedynie niewielką rolniczą miejscowością otoczoną przez ogrody i sady, prędko jednak stała się drugim miastem Imperium Brytyjskiego. Właśnie z Filadelfii wywodził się Benjamin Franklin, to tu podpisano również Deklarację Niepodległości Stanów Zjednoczonych oraz ustanowiono Konstytucję, a te wydarzenia upamiętnia Dzwon Niepodległości, który rocznie przybywa oglądać około 2 milionów turystów.
 
Chociaż funkcję stolicy Filadelfia straciła na rzecz Waszyngtonu i szybko zaczęła ustępować miejsca również i Nowemu Jorkowi, to jednak wciąż jest ceniony ośrodkiem finansów i kultury, a gospodarka w znacznym stopniu opiera się na przemyśle. Ciekawa jest też miejska zabudowa. Kiedyś najwięcej było budynków drewnianych, z czasem drewno zaczęła zastępować cegła, w końcu dominującym stylem stał się styl gregoriański, w którym utrzymane jest słynne Independence Hall. Najbardziej charakterystyczne są jednak filadelfijskie domy szeregowe, a metropolitarnego, bardziej nowoczesnego charakteru miastu dodały drapacze chmur ze szkła i granitu. Obecnie Filadelfia jest jednym z częściej odwiedzanych miast w Stanach Zjednoczonych.