Tanie loty do Katanii z Polski

już od 397 PLN

Wylot
Powrót
Sprawdź promocje na loty :
zKatowic
od397 PLN
zKrakowa
od397 PLN
zWarszawy
od458 PLN
zPoznania
od997 PLN
zWrocławia
od1050 PLN
zGdańska
od1064 PLN
zBydgoszczy
zZielonej Góry
Najtańsze loty do Katanii są obecnie z Katowic, Krakowa i Warszawy.
 
Ceny tanich lotów z Polski do Katanii w sierpniu zaczynają się od 397 PLN za połączenie tam i z powrotem. Jest to oczywiście najniższa możliwa cena, dostępna tylko w wybranych datach. Na wybranej trasie Polska Katania, tanie loty możesz zarezerwować wybierając wylot 17 październik 2024 r. Na powrót z Katanii najlepiej wybrać 24 październik 2024 r. Ceny lotów zmieniają się z godziny na godzinę. Bilety lotnicze Polska Katania warto rezerwować jak najwcześniej.
 
Bilety z Polski do Katanii w dobrej cenie można kupić wybierając loty liniami lotniczymi Ryanair, Austrian Airlines i Lufthansa. Tanie loty Polska Katania są obecnie z Katowic. Najtańsze połączenia lotnicze z Katowic do Katanii oferują linie: Ryanair.
 
W naszym serwisie dane o połączeniach lotniczych zbierane są z wielu różnych systemów rezerwacyjnych. Umożliwia to wyszukanie połączenia lotniczego do Katanii z dowolnego miasta lub kraju, bez konieczności szczegółowego określania lotniska wylotu i przylotu. Bluesky.pl to najlepsza wyszukiwarka tanich lotów z Polski do Katanii. Pamiętaj, że oprócz połączeń do Katanii zawsze warto sprawdzić czy bilety lotnicze Polska Włochy nie będą tańsze, gdy wybierzesz inne lotnisko docelowe niż Katania. Podane ceny są orientacyjne.
 
Obowiązkowym punktem podróży po Sycylii jest Katania, urokliwe miasteczko położone na wschodnim wybrzeżu wyspy, u podnóża Etny – największego, aktywnego wulkanu w Europie. Takie położenie Katanii, miało znaczący wpływ na jej historię. Wielokrotnie wybuchy wulkanu i trzęsienia ziemi, spowodowały, że dziś miasto jest prawdziwą mieszaniną stylów architektonicznych.
 
Stare Miasto jest stosunkowo niewielkie, więc spacer jego uliczkami nie zajmie dużo czasu. Warto zacząć od głównego placu Piazza Duomo, który, wraz z otaczającymi budynkami, został zaprojektowany przez Giovanniego Battistę Vaccariniego z Palermo. Bardzo ciekawa jest Katedra św. Agaty, patronki miasta. Budowla prezentuje nietypową mieszankę stylu barokowego z rzymskimi kolumnami pochodzącymi z amfiteatru.
 
Koniecznie spróbuj także lokalnego dania: Pasta alla Norma ze smażonym bakłażanem, sosem pomidorowym i słonym serem ricotta. Po obiedzie wybierz się koniecznie do Starego Zamku, położonego na skalistym urwisku z przepięknym widokiem na morze. Północna część miasta odsłania natomiast jego starożytną historię, związaną głównie ze sztuką teatralną. Popołudnie można spędzić także w XIX-wiecznym parku lub na jednym z licznych placów, gdzie codziennie odbywają się różnorodne wydarzenia kulturalne.