Tanie loty do Katanii z Polski

już od 647 PLN

Wylot
Powrót
Sprawdź promocje na loty :
zWarszawy
od647 PLN
zGdańska
od942 PLN
zPoznania
od967 PLN
zRzeszowa
od1412 PLN
zKrakowa
od1561 PLN
zLublin
od10412 PLN
zBydgoszczy
od10596 PLN
zWrocławia
zZielonej Góry
Najtańsze loty do Katanii są obecnie z Warszawy, Gdańska i Poznania.
 
Ceny tanich lotów z Polski do Katanii w czerwcu zaczynają się od 647 PLN za połączenie tam i z powrotem. Jest to oczywiście najniższa możliwa cena, dostępna tylko w wybranych datach. Na wybranej trasie Polska Katania, tanie loty możesz zarezerwować wybierając wylot 28 czerwiec 2022 r. Na powrót z Katanii najlepiej wybrać 14 lipiec 2022 r. Ceny lotów zmieniają się z godziny na godzinę. Bilety lotnicze Polska Katania warto rezerwować jak najwcześniej.
 
Bilety z Polski do Katanii w dobrej cenie można kupić wybierając loty liniami lotniczymi Wizz Air, KLM, Swiss, Lufthansa i LOT. Tanie loty Polska Katania są obecnie z Warszawy. Najtańsze połączenia lotnicze z Warszawy do Katanii oferują linie: Wizz Air.
 
W naszym serwisie dane o połączeniach lotniczych zbierane są z wielu różnych systemów rezerwacyjnych. Umożliwia to wyszukanie połączenia lotniczego do Katanii z dowolnego miasta lub kraju, bez konieczności szczegółowego określania lotniska wylotu i przylotu. Bluesky.pl to najlepsza wyszukiwarka tanich lotów z Polski do Katanii. Pamiętaj, że oprócz połączeń do Katanii zawsze warto sprawdzić czy bilety lotnicze Polska Włochy nie będą tańsze, gdy wybierzesz inne lotnisko docelowe niż Katania. Podane ceny są orientacyjne.
 
Obowiązkowym punktem podróży po Sycylii jest Katania, urokliwe miasteczko położone na wschodnim wybrzeżu wyspy, u podnóża Etny – największego, aktywnego wulkanu w Europie. Takie położenie Katanii, miało znaczący wpływ na jej historię. Wielokrotnie wybuchy wulkanu i trzęsienia ziemi, spowodowały, że dziś miasto jest prawdziwą mieszaniną stylów architektonicznych.
 
Stare Miasto jest stosunkowo niewielkie, więc spacer jego uliczkami nie zajmie dużo czasu. Warto zacząć od głównego placu Piazza Duomo, który, wraz z otaczającymi budynkami, został zaprojektowany przez Giovanniego Battistę Vaccariniego z Palermo. Bardzo ciekawa jest Katedra św. Agaty, patronki miasta. Budowla prezentuje nietypową mieszankę stylu barokowego z rzymskimi kolumnami pochodzącymi z amfiteatru.
 
Koniecznie spróbuj także lokalnego dania: Pasta alla Norma ze smażonym bakłażanem, sosem pomidorowym i słonym serem ricotta. Po obiedzie wybierz się koniecznie do Starego Zamku, położonego na skalistym urwisku z przepięknym widokiem na morze. Północna część miasta odsłania natomiast jego starożytną historię, związaną głównie ze sztuką teatralną. Popołudnie można spędzić także w XIX-wiecznym parku lub na jednym z licznych placów, gdzie codziennie odbywają się różnorodne wydarzenia kulturalne.