Tanie loty do Katanii z Polski

61 626 20 20

Wylot
Powrót
Sprawdź promocje na loty :
Ceny lotów zmieniają się z godziny na godzinę. Bilety lotnicze Polska Katania warto rezerwować jak najwcześniej.
 
W naszym serwisie dane o połączeniach lotniczych zbierane są z wielu różnych systemów rezerwacyjnych. Umożliwia to wyszukanie połączenia lotniczego do Katanii z dowolnego miasta lub kraju, bez konieczności szczegółowego określania lotniska wylotu i przylotu. Bluesky.pl to najlepsza wyszukiwarka tanich lotów z Polski do Katanii. Pamiętaj, że oprócz połączeń do Katanii zawsze warto sprawdzić czy bilety lotnicze Polska Włochy nie będą tańsze, gdy wybierzesz inne lotnisko docelowe niż Katania. Podane ceny są orientacyjne.
 
Obowiązkowym punktem podróży po Sycylii jest Katania, urokliwe miasteczko położone na wschodnim wybrzeżu wyspy, u podnóża Etny – największego, aktywnego wulkanu w Europie. Takie położenie Katanii, miało znaczący wpływ na jej historię. Wielokrotnie wybuchy wulkanu i trzęsienia ziemi, spowodowały, że dziś miasto jest prawdziwą mieszaniną stylów architektonicznych.
 
Stare Miasto jest stosunkowo niewielkie, więc spacer jego uliczkami nie zajmie dużo czasu. Warto zacząć od głównego placu Piazza Duomo, który, wraz z otaczającymi budynkami, został zaprojektowany przez Giovanniego Battistę Vaccariniego z Palermo. Bardzo ciekawa jest Katedra św. Agaty, patronki miasta. Budowla prezentuje nietypową mieszankę stylu barokowego z rzymskimi kolumnami pochodzącymi z amfiteatru.
 
Koniecznie spróbuj także lokalnego dania: Pasta alla Norma ze smażonym bakłażanem, sosem pomidorowym i słonym serem ricotta. Po obiedzie wybierz się koniecznie do Starego Zamku, położonego na skalistym urwisku z przepięknym widokiem na morze. Północna część miasta odsłania natomiast jego starożytną historię, związaną głównie ze sztuką teatralną. Popołudnie można spędzić także w XIX-wiecznym parku lub na jednym z licznych placów, gdzie codziennie odbywają się różnorodne wydarzenia kulturalne.

COVID-19 - Ważny komunikat dla podróżnych