Tanie loty do Oslo z Polski

już od 500 PLN

Wylot
Powrót
Sprawdź promocje na loty :
zWarszawy
od500 PLN
zGdańska
od505 PLN
zKrakowa
od639 PLN
zWrocławia
od718 PLN
zPoznania
od793 PLN
zKatowic
od807 PLN
zLublin
od908 PLN
zBydgoszczy
zZielonej Góry
Najtańsze loty do Oslo są obecnie z Warszawy, Gdańska i Krakowa.
 
Ceny tanich lotów z Polski do Oslo w maju zaczynają się od 500 PLN za połączenie tam i z powrotem. Jest to oczywiście najniższa możliwa cena, dostępna tylko w wybranych datach. Na wybranej trasie Polska Oslo, tanie loty możesz zarezerwować wybierając wylot 12 czerwiec 2024 r. Na powrót z Oslo najlepiej wybrać 15 sierpień 2024 r. Ceny lotów zmieniają się z godziny na godzinę. Bilety lotnicze Polska Oslo warto rezerwować jak najwcześniej.
 
Bilety z Polski do Oslo w dobrej cenie można kupić wybierając loty liniami lotniczymi Wizz Air, Lufthansa i LOT. Tanie loty Polska Oslo są obecnie z Warszawy. Najtańsze połączenia lotnicze z Warszawy do Oslo oferują linie: Wizz Air.
 
W naszym serwisie dane o połączeniach lotniczych zbierane są z wielu różnych systemów rezerwacyjnych. Umożliwia to wyszukanie połączenia lotniczego do Oslo z dowolnego miasta lub kraju, bez konieczności szczegółowego określania lotniska wylotu i przylotu. Bluesky.pl to najlepsza wyszukiwarka tanich lotów z Polski do Oslo. Pamiętaj, że oprócz połączeń do Oslo zawsze warto sprawdzić czy bilety lotnicze Polska Norwegia nie będą tańsze, gdy wybierzesz inne lotnisko docelowe niż Oslo. Podane ceny są orientacyjne.
 
Tak malowniczo położone miasta nic już nie potrzebują, żeby przyciągnąć rzeszę turystów. Tymczasem Oslo, oprócz zapierających dech w piersiach krajobrazów, ma do zaoferowania wspaniałe zabytki, oryginalne muzea i mnóstwo atrakcji. Towarzystwo pięknego fiordu i gór dodatkowo potęguje wrażenia z wizyty w norweskiej stolicy.
 
Niemal każda dzielnica ma inny charakter i urzeka na swój własny sposób. Półwysep Bygdøy to raj dla miłośników sztuki (ale i ponoć najbardziej snobistyczna część miasta, w której mieszkają zamożne elity Oslo). Nad samym brzegiem Oslofiord znajdują się: Muzeum Statku Fram, Muzeum Morskie, Muzeum Ludowe i Muzeum Statków Wikingów. Te dwa ostatnie są obowiązkowym punktem na liście każdego turysty! Dzielnica Grünerløkka - choć również blisko sztuki - uchodzi raczej za klimatyczny zakątek współczesnej bohemy. Małe kafejki, bary, niewielkie butiki z obrazami, starociami i ubraniami w stylu vintage.
 
Z kolei wschodnie rewiry Oslo to głównie klimat średniowiecznego miasta. W dzielnicy Grønland znajdziesz raczej tradycyjne puby niż nowoczesne lokale. Niedaleko znajduje się Kampen słynący ze swojej drewnianej zabudowy i Tøyen z najlepszym na świecie Muzeum Muncha. Od zawsze wschodnie obszary miasta uchodziły za biedniejsze od tych zachodnich. Różnicę da się wyczuć nawet dzisiaj. To więc w zachodnim Oslo skupia się nocne życie. Tutaj możesz wyszaleć się w klubach do białego rana czy doskonale spędzić czas na zakupach. Wzdłuż dwóch głównych ulic ciągną się butiki haute-couture, ale też sklepy mniej ekskluzywnych marek, na przykład Zara czy H&M.
 
Odkrywanie innych smaczków i uroków norweskiej stolicy to sama przyjemność. Warto jednak zobaczyć pozostałe czołowe zabytki miasta, czyli: XIII-wieczny zamek i fortecę Akershus, Ratusz (Oslo Rådhus), w którym corocznie odbywa się wielka gala przyznania Pokojowej Nagrody Nobla, Muzeum Henryka Ibsena, skocznię narciarską Holmenkollbakken i Muzeum Narciarstwa.
 
Jeśli już trochę zdeptałeś ulice Oslo, koniecznie spójrz na miasto z innej perspektywy i udaj się na rejs statkiem, choćby krótki. Z lądu nie sposób dojrzeć wielu wysepek. A są niezwykłe - niektóre zamieszkane, inne tak małe, że może tam stanąć jedynie latarnia morska.
 
Trudno się dziwić, że stolica budzi niesłabnące zainteresowanie. Niby tak podobna do innych ważnych miast Europy, a jednak oprócz światowego, nowoczesnego charakteru potrafi zachować niepowtarzalny, silny rys nadmorskiego miasta Wikingów...