Tanie loty do Salonik z Polski

już od 303 PLN

Wylot
Powrót
Sprawdź promocje na loty :
zKrakowa
od303 PLN
zWarszawy
od609 PLN
zWrocławia
od895 PLN
zBydgoszczy
zZielonej Góry
Najtańsze loty do Salonik są obecnie z Krakowa, Warszawy i Wrocławia.
 
Ceny tanich lotów z Polski do Salonik w październiku zaczynają się od 303 PLN za połączenie tam i z powrotem. Jest to oczywiście najniższa możliwa cena, dostępna tylko w wybranych datach. Na wybranej trasie Polska Saloniki, tanie loty możesz zarezerwować wybierając wylot 03 luty 2022 r. Na powrót z Salonik najlepiej wybrać 06 luty 2022 r. Ceny lotów zmieniają się z godziny na godzinę. Bilety lotnicze Polska Saloniki warto rezerwować jak najwcześniej.
 
Bilety z Polski do Salonik w dobrej cenie można kupić wybierając loty liniami lotniczymi Ryanair i Lufthansa. Tanie loty Polska Saloniki są obecnie z Krakowa. Najtańsze połączenia lotnicze z Krakowa do Salonik oferują linie: Ryanair.
 
W naszym serwisie dane o połączeniach lotniczych zbierane są z wielu różnych systemów rezerwacyjnych. Umożliwia to wyszukanie połączenia lotniczego do Salonik z dowolnego miasta lub kraju, bez konieczności szczegółowego określania lotniska wylotu i przylotu. Bluesky.pl to najlepsza wyszukiwarka tanich lotów z Polski do Salonik. Pamiętaj, że oprócz połączeń do Salonik zawsze warto sprawdzić czy bilety lotnicze Polska Grecja nie będą tańsze, gdy wybierzesz inne lotnisko docelowe niż Saloniki. Podane ceny są orientacyjne.
 
Podróż do Grecji to zawsze niesamowite spotkanie z przeszłością i europejskim dziedzictwem. W Salonikach, nazywanych drugą stolicą, nie tylko zobaczysz na własne oczy ślady starożytnego świata, ale i w pełni poczujesz grecką kulturę. Urokliwe miasto nad samą Zatoką Salonicką to dziś ważne centrum naukowo-akademickie, handlowe, miejsce międzynarodowych wystaw i kongresów, węzeł transbałkańskich połączeń. Doskonale łączy tradycję z nowoczesnością i nieustannie pociąga temperamentem typowo śródziemnomorskiego miasta.
 
Najważniejszymi punktami są Biała Wieża - symbol Saloników - z której szczytu w czasie dobrej pogody rozciąga się fantastyczna panorama na bielące się miasto oraz Kościół św. Demetriusza, patrona "współstolicy", z V wieku. Charakterstyczne dla Salonik są też szczególnie cenne przykłady architektury bizantyjskiej: obwarowania, tureckie meczety, bogate mozaiki; wczesnochrześcijańskie świątynie; średniowieczne kościoły; kopia słynnej Hagia Sofia z VIII wieku. A niecałe 100 km od miasta wznosi się góra Olimp. Co prawda gerckich bogów już tam nie spotkasz, ale zdobycie słynnego wzniesienia to niezapomniana wędrówka wśród pięknej, greckiej przyrody. Saloniki są również ważne dla chrześcijaństwa - to tu zawiązała się jedna z pierwszych gmin, do której święty Paweł kierował listy. Tu też urodzili się i działali misjonarze Cyryl i Metody.
 
Wakacje w Salonikach nie kręcą się wyłącznie wokół odległej historii. Greckie miasto tętni życiem, zarówno za dnia, jak i w nocy. Festiwal Piosenki Greckiej, parady, koncerty, festiwal filmowy, taneczne imprezy - tego wszystkiego możesz spodziewać się po "drugiej stolicy". Szczególnie zadowoleni będą na pewno amatorzy wina. Dobre wino można kupić w Salonikach niemal wszędzie, nie tylko na festiwalu tego trunku. Byłoby grzechem nie skosztować macedońskiego Domaine Carros, siedząc w letni wieczór na tarasie jednej z greckich tawern...