Tanie loty do Salonik

61 626 20 20

Wylot
Powrót
Sprawdź promocje na loty :
zRepubliki Czeskiej
zStanów Zjednoczonych
zWielkiej Brytanii

 
Ceny biletów lotniczych zmieniają się z godziny na godzinę. Bilety lotnicze do Salonik warto zakupić jak najwcześniej. Pamiętaj, że oprócz połączeń do Salonik zawsze warto sprawdzić czy nie ma innych (tańszych) lotów do Grecji.
 
Bluesky.pl to najlepsza wyszukiwarka lotów do Salonik. Dane o połączeniach lotniczych zbierane z wielu różnych systemów rezerwacyjnych, umożliwiają wyszukiwanie połączenia lotniczego do Salonik i zakup biletu z dowolnego miasta lub kraju, bez konieczności przechodzenia na stronę innego dostawcy. Podane ceny są orientacyjne.
 
Wypoczynek w gorącej Grecji jest doskonałą okazją do bliższego poznania dziedzictwa jednej z najwspanialszych cywilizacji starożytnej Europy. Choć temperatura w Salonikach zazwyczaj jest o 2-3 stopnie niższa niż w Atenach, to nadal jest w nich przyjemnie ciepło niemal przez cały rok. Pierwszym miejscem, które należy odwiedzić jest Biała Wieża. Wzniesiona przez tureckiego sułtana Sulejmana Wspaniałego baszta była fragmentem miejskich murów. Pomimo iż obecnie nie pełni ona funkcji obronnej, to nadal jest ważnym punktem na mapie Salonik. Szczególnie późnym popołudniem, gdy słońce powoli zachodzi za horyzont, warto odwiedzić punkt widokowy znajdujący się na szczycie baszty. Niedaleko Białej Wieży podziwiać można wspaniały pomnik Aleksandra Wielkiego. Jednym z najstarszych obiektów w mieście jest kościół św. Demetriusza – patrona Salonik.
 
Pod świątynią znajdują się katakumby wraz z celą w której więziono świętego. Warto również na chwilę zatrzymać się w kościele i przyjrzeć się bogatej bizantyjskiej mozaice przedstawiającej św. Demetriusza.