Tanie loty do Werony z Polski

61 626 20 20

Wylot
Powrót
Sprawdź promocje na loty :
Ceny lotów zmieniają się z godziny na godzinę. Bilety lotnicze Polska Werona warto rezerwować jak najwcześniej.
 
W naszym serwisie dane o połączeniach lotniczych zbierane są z wielu różnych systemów rezerwacyjnych. Umożliwia to wyszukanie połączenia lotniczego do Werony z dowolnego miasta lub kraju, bez konieczności szczegółowego określania lotniska wylotu i przylotu. Bluesky.pl to najlepsza wyszukiwarka tanich lotów z Polski do Werony. Pamiętaj, że oprócz połączeń do Werony zawsze warto sprawdzić czy bilety lotnicze Polska Włochy nie będą tańsze, gdy wybierzesz inne lotnisko docelowe niż Werona. Podane ceny są orientacyjne.
 
Werona leży w Północnych Włoszech i znana jest w świecie jako miasto zakochanych. Rozsławiona została przez szekspirowski dramat o tragicznej miłości Romea i Julii, którego akcja dzieje się właśnie w Weronie. Ale jest to dopiero jeden z powodów, dla których warto odwiedzić to miejsce.
 
Przebywając w mieście, możesz odnieść wrażenie, że znajdujesz się w innej epoce. Z dawniejszych czasów zachowało się tutaj wiele zabytków, nawet ze starożytności i średniowiecza. Arena rzymska, łuk triumfalny, bramy Leoni oraz Borsari, malownicze place i dziedzińce – to tylko niektóre z nich. W Weronie znajduje się duża liczba zabytkowych kościołów. Miasto zdobią także liczne kamienice z pięknymi balkonami. Jeden z nich należał do Julii i jest nieustannie odwiedzany przez turystów.
 
Niezwykle cenny i atrakcyjny jest zamek Castelvecchio, który przez lata stanowił siedzibę władców miasta. Obecnie można w nim podziwiać niezwykłe kolekcje w muzeum rzeźby i malarstwa.
 
Jeżeli lubisz teatr, wybierz się do Werony latem. Odbywa się tam wówczas teatralne lato w starożytnym teatrze rzymskim z I w. p.n.e., którego nie możesz przegapić!