Tanie loty do Ankary z Polski

już od 1054 PLN

Wylot
Powrót
Sprawdź promocje na loty :
zWarszawy
od1054 PLN
zWrocławia
od1698 PLN
zGdańska
od1716 PLN
zBydgoszczy
zZielonej Góry
Najtańsze loty do Ankary są obecnie z Warszawy, Wrocławia i Gdańska.
 
Ceny tanich lotów z Polski do Ankary w grudniu zaczynają się od 1054 PLN za połączenie tam i z powrotem. Jest to oczywiście najniższa możliwa cena, dostępna tylko w wybranych datach. Na wybranej trasie Polska Ankara, tanie loty możesz zarezerwować wybierając wylot 28 kwiecień 2024 r. Na powrót z Ankary najlepiej wybrać 08 maj 2024 r. Ceny lotów zmieniają się z godziny na godzinę. Bilety lotnicze Polska Ankara warto rezerwować jak najwcześniej.
 
Bilety z Polski do Ankary w dobrej cenie można kupić wybierając loty liniami lotniczymi PEGASUS i LOT. Tanie loty Polska Ankara są obecnie z Warszawy. Najtańsze połączenia lotnicze z Warszawy do Ankary oferują linie: PEGASUS.
 
W naszym serwisie dane o połączeniach lotniczych zbierane są z wielu różnych systemów rezerwacyjnych. Umożliwia to wyszukanie połączenia lotniczego do Ankary z dowolnego miasta lub kraju, bez konieczności szczegółowego określania lotniska wylotu i przylotu. Bluesky.pl to najlepsza wyszukiwarka tanich lotów z Polski do Ankary. Pamiętaj, że oprócz połączeń do Ankary zawsze warto sprawdzić czy bilety lotnicze Polska Turcja nie będą tańsze, gdy wybierzesz inne lotnisko docelowe niż Ankara. Podane ceny są orientacyjne.
 
Turcja w ostatnich latach stała się turystycznym hitem nie tylko dzięki wspaniałym plażom i licznym kurortom. Chętnie odwiedzają ją również i miłośnicy zwiedzania i historii. W Turcji można znaleźć jeszcze ślady starożytnych Greków, Rzymian, jak również i Persów oraz Turków i wielu innych narodów, a ta wyjątkowa mieszanka kulturowa sama w sobie stała się turystyczną atrakcją. Chociaż największym miastem Turcji jest Stambuł, to jednak mianem stolicy od 1923 roku cieszy się Ankara. Również to miasto ma długą historię, a pierwsze ślady osadnictwa pochodzą jeszcze z epoki brązu. Obecnie Ankara liczy blisko 4 miliony mieszkańców i jest ważnym ośrodkiem handlowym i kulturalnym kraju.
 
Turystów interesują tu głównie wspaniałe zabytki z czasów starożytnych. Zobaczyć można ruiny starożytnych świątyń z czasów rzymskim, pozostałości łaźni, a nawet typowego rzymskiego teatru. W pobliżu miasta nie brakuje też stanowisk archeologicznych. Antyczne obiekty to jednak nie wszystko, bo w Ankarze podziwiać można jeszcze średniowieczne meczety, jak również i obiekty znacznie nowsze, które powstały dopiero w XX wieku. Wśród bardziej znanych są chociażby Mauzoleum i Muzeum Atatürka, polityka, współzałożyciela i pierwszego prezydenta Republiki Tureckiej.
 
Ankara to jednak nie tylko historia. Turcja kojarzy się przecież z długą tradycją kupiecką i tradycyjnym rzemiosłem. Wyroby rękodzielnicze, wspaniałe dywany, biżuterię, ubrania czy naczynia można kupić również w Ankarze, najlepiej w sklepikach, antykwariatach i na targach, z których słynie dzielnica Ulus.