Tanie loty do Rovaniemi z Polski

już od 1140 PLN

Wylot
Powrót
Sprawdź promocje na loty :
zWarszawy
od1140 PLN
zKrakowa
od1174 PLN
zWrocławia
od1765 PLN
zPoznania
od1770 PLN
zGdańska
od1797 PLN
zBydgoszczy
zZielonej Góry
Najtańsze loty do Rovaniemi są obecnie z Warszawy, Krakowa i Wrocławia.
 
Ceny tanich lotów z Polski do Rovaniemi w lutym zaczynają się od 1140 PLN za połączenie tam i z powrotem. Jest to oczywiście najniższa możliwa cena, dostępna tylko w wybranych datach. Na wybranej trasie Polska Rovaniemi, tanie loty możesz zarezerwować wybierając wylot 15 listopad 2022 r. Na powrót z Rovaniemi najlepiej wybrać 16 listopad 2022 r. Ceny lotów zmieniają się z godziny na godzinę. Bilety lotnicze Polska Rovaniemi warto rezerwować jak najwcześniej.
 
Bilety z Polski do Rovaniemi w dobrej cenie można kupić wybierając loty liniami lotniczymi Finnair i LOT. Tanie loty Polska Rovaniemi są obecnie z Warszawy. Najtańsze połączenia lotnicze z Warszawy do Rovaniemi oferują linie: Finnair.
 
W naszym serwisie dane o połączeniach lotniczych zbierane są z wielu różnych systemów rezerwacyjnych. Umożliwia to wyszukanie połączenia lotniczego do Rovaniemi z dowolnego miasta lub kraju, bez konieczności szczegółowego określania lotniska wylotu i przylotu. Bluesky.pl to najlepsza wyszukiwarka tanich lotów z Polski do Rovaniemi. Pamiętaj, że oprócz połączeń do Rovaniemi zawsze warto sprawdzić czy bilety lotnicze Polska Finlandia nie będą tańsze, gdy wybierzesz inne lotnisko docelowe niż Rovaniemi. Podane ceny są orientacyjne.
 
Wydaje się, że wioska św. Mikołaja jest tylko sezonową atrakcją. Okazuje się jednak, że fińskie miasto Rovaniemi cieszy się wielką popularnością przez cały rok. Stolica Laponii liczy już prawie 60 000 mieszkańców, jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, kulturalnym, naukowym i sportowo-turystycznym. Do miejscowych atrakcji, oprócz wioski św. Mikołaja Napapiiri, zaliczają się też zaprojektowane przez Alvara Aalto biblioteka, ratusz oraz teatr. Nietypowe jest też muzeum Arktikum. Ma ono formę przeszklonego tunelu i można w nim obejrzeć wszystko to, co związane z kulturą, sztuką i historią ludów Północy.
 
Z geograficznego punktu widzenia Rovaniemi nie jest szczególnie atrakcyjnie położone. Klimat jest surowy, miasto znajduje się tylko kilka kilometrów na południe od koła podbiegunowego. Mimo to jednak pierwsi osadnicy pojawili się już w czasach neolitu, a w okresie VIII-VI wieku p.n.e. zaczęto tu nawet uprawiać ziemię. Już w średniowieczu przez region biegły ważne szlaki handlowe, a z czasem rozwinął się również przemysł wydobywczy i drzewny. Sama granica koła podbiegunowego również stała się dziś swego rodzaju atrakcją turystyczną, która tylko dodaje uroku całej okolicy. Rovaniemi warto odwiedzić tak samo latem, kiedy dzień jest bardzo długi, jak również i zimą, żeby chociaż raz na własnej skórze przekonać się, jak wygląda prawdziwa, sroga zima na Północy.