Tanie loty do Salonik z Polski

61 626 20 20

Wylot
Powrót
Sprawdź promocje na loty :
Ceny lotów zmieniają się z godziny na godzinę. Bilety lotnicze Polska Saloniki warto rezerwować jak najwcześniej.
 
W naszym serwisie dane o połączeniach lotniczych zbierane są z wielu różnych systemów rezerwacyjnych. Umożliwia to wyszukanie połączenia lotniczego do Salonik z dowolnego miasta lub kraju, bez konieczności szczegółowego określania lotniska wylotu i przylotu. Bluesky.pl to najlepsza wyszukiwarka tanich lotów z Polski do Salonik. Pamiętaj, że oprócz połączeń do Salonik zawsze warto sprawdzić czy bilety lotnicze Polska Grecja nie będą tańsze, gdy wybierzesz inne lotnisko docelowe niż Saloniki. Podane ceny są orientacyjne.
 
Podróż do Grecji to zawsze niesamowite spotkanie z przeszłością i europejskim dziedzictwem. W Salonikach, nazywanych drugą stolicą, nie tylko zobaczysz na własne oczy ślady starożytnego świata, ale i w pełni poczujesz grecką kulturę. Urokliwe miasto nad samą Zatoką Salonicką to dziś ważne centrum naukowo-akademickie, handlowe, miejsce międzynarodowych wystaw i kongresów, węzeł transbałkańskich połączeń. Doskonale łączy tradycję z nowoczesnością i nieustannie pociąga temperamentem typowo śródziemnomorskiego miasta.
 
Najważniejszymi punktami są Biała Wieża - symbol Saloników - z której szczytu w czasie dobrej pogody rozciąga się fantastyczna panorama na bielące się miasto oraz Kościół św. Demetriusza, patrona "współstolicy", z V wieku. Charakterstyczne dla Salonik są też szczególnie cenne przykłady architektury bizantyjskiej: obwarowania, tureckie meczety, bogate mozaiki; wczesnochrześcijańskie świątynie; średniowieczne kościoły; kopia słynnej Hagia Sofia z VIII wieku. A niecałe 100 km od miasta wznosi się góra Olimp. Co prawda gerckich bogów już tam nie spotkasz, ale zdobycie słynnego wzniesienia to niezapomniana wędrówka wśród pięknej, greckiej przyrody. Saloniki są również ważne dla chrześcijaństwa - to tu zawiązała się jedna z pierwszych gmin, do której święty Paweł kierował listy. Tu też urodzili się i działali misjonarze Cyryl i Metody.
 
Wakacje w Salonikach nie kręcą się wyłącznie wokół odległej historii. Greckie miasto tętni życiem, zarówno za dnia, jak i w nocy. Festiwal Piosenki Greckiej, parady, koncerty, festiwal filmowy, taneczne imprezy - tego wszystkiego możesz spodziewać się po "drugiej stolicy". Szczególnie zadowoleni będą na pewno amatorzy wina. Dobre wino można kupić w Salonikach niemal wszędzie, nie tylko na festiwalu tego trunku. Byłoby grzechem nie skosztować macedońskiego Domaine Carros, siedząc w letni wieczór na tarasie jednej z greckich tawern...