rezerwuj Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

04 gru 2021
06 gru 2021
Dodaj następny pokój

Perth, Australia

Odwiedzając Australię, większość turystów kieruje się raczej na wschodnie jej wybrzeże, gdzie położone są wszystkie największe i najsłynniejsze miasta kontynentu z Sydney, Brisbane, Cairns i stołeczną Canberrą. Całkiem niesłusznie pomija się wschodnie wybrzeże Australii. U podnóża gór Darling, w miejscu ujścia rzeki Łabędziej do Oceanu Indyjskiego położone jest Perth – najbardziej osamotniona metropolia na świecie. Żeby dotrzeć z miasta do najbliżej położonej Adelajdy pokonać trzeba blisko 3000 kilometrów.


Założone w w 1829 roku Perth jest obecnie czwartym co do wielkości miastem Australii, stolicą Australii Zachodniej i zamieszkuje je 1 650 000 mieszkańców, głównie pochodzenia europejskiego. Ta nowoczesna metropolia słynie ze strzelistych wieżowców, ale gdzieniegdzie pojawiają się również budynki, które pamiętają jeszcze czasy kolonialne (m. in. zabytkowa katedra czy teatr). Perth posiada bogatą kolekcję sztuki rdzennych mieszkańców kontynentu – Aborygenów. W mieście działa również jedna z najstarszych mennic świata.

Niespotykane miejsca Perth – co warto zobaczyć?

Będąc w Perth, warto również odwiedzić położone w odległości ok. 300 km do niego Wave Rock – imponujący, żółto-czerwono-szary grafitowy klif, który przypomina wielką, falę na wzburzonym morzu. Ta nietypowa skalna formacja ma15 m wysokości i 100 długości, liczy sobie 60 milionów lat i słusznie wymieniany jest na liście cudów świata w wielu turystycznych przewodnikach.

Atrakcje Perth na tym się nie kończą. Z miasta wypuścić się można w wycieczkę w Góry Darling, sporym zainteresowaniem wśród turystów cieszą się również Kings Park and Botanic Gardens. W okolicy są również doskonałe warunki do wypoczynku, jak również i surfingu.

Perth słynie także z modnych kawiarń, restauracji oraz dyskotek, które gwarantują przednią zabawę do białego rana.

Hotel w Perth, przelot do Perth – gdzie szukać najlepszych ofert?

Dzięki naszemu serwisowi możesz szybko i w bardzo prosty sposób znaleźć oferty wyjazdu niespotykane miejsca Perth. Dowolnie możesz również wybrać termin wyjazdu i liczbę osób, które wezmą udział w wyprawie. Wystarczy gdy wpiszesz w wyszukiwarce “Szukaj przelotu i hotelu” lotnisko startowe oraz datę wylotu i przylotu. Serwis bluesky.pl automatycznie znajdzie hotel w Perth oraz inne hotele w okolicy i przelot do Perth (lotniska w pobliżu Perth). Możesz również wybrać inny region turystyczny, który słynie z niespotykanych na światową skalę atrakcji.

, ,

Comments are closed.