Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

22 kwi 2024
24 kwi 2024
Dodaj następny pokój

Loty do Liverpoolu

Liverpool, położony na zachodnim wybrzeżu północnej Anglii, to stolica oraz najważniejsze miasto hrabstwa Merseyside. Usytuowany u ujścia rzeki Mersey utrzymuje połączenia morskie z całym światem, jest drugim po Londynie ośrodkiem portowym Wielkiej Brytanii. Jak przystało na tak renomowane miasto portowe, Liverpool może poszczycić się pięknym, tętniącym życiem nabrzeżem.

Pomimo poważnych zniszczeń podczas II wojny światowej, większość zabytków zdołano odbudować i obecnie Liverpool uważany jest za jeden z czołowych ośrodków kulturowych, w Wielkiej Brytanii ustępuje wyłącznie Londynowi. Mieści się tu wiele galerii i wyjątkowych muzeów, co ważne większość z nich oferuje darmowy wstęp, organizowane są tu także przeróżne festiwale oraz koncerty. Zabytkami, które nie sposób pominąć podczas wizyty w Liverpoolu są z pewnością Katedra Anglikańska i Katedra Metropolitarna, te niezwykle imponujące obiekty sakralne, reprezentują odrębne nurty architektury, uważane są one za architektoniczne arcydzieła miasta. Równie olśniewające i warte zobaczenia są budynki Royal Liver, Cunard oraz Port of Liverpool.

Jednak to nie zabytki zadecydowały o rozpoznawalności miasta na świecie. Liverpool powszechnie zasłynął jako “miasto Beatlesów”, każdego roku olbrzymie rzesze fanów odwiedzają kultowe miejsca związane z zespołem, takie jak Cavern Club, w którym to legendarny zespół zagrał swój debiutancki koncert, czy domy, w których mieszkali i wychowywali się członkowie The Beatles i przede wszystkim poświęcone muzykom muzeum – The Beatles Story, gdzie można wyruszyć w podróż śladami najpopularniejszego zespołu w historii muzyki. Miasto jest również siedzibą najbardziej utytułowanego klubu piłkarskiego w Anglii – Liverpool F.C., którego stadion – Anfield Road jest jednym z najbardziej znanych na świecie wśród miłośników tego popularnego sportu.

Liverpool_The_Beatles

Kiedy do Liverpoolu?

Liverpool można odwiedzać niezależnie od pory roku. Należy jednak pamiętać, że pogoda w całej Wielkiej Brytanii bywa bardzo kapryśna i nierzadko trafiają się pochmurne dni, którym towarzyszą opady. Największa szansa na słoneczną pogodę jest oczywiście w okresie letnim, niestety w sezonie należy być przygotowanym na wyższe ceny i dużą ilość turystów. W związku z powyższym, najbardziej optymalne wydają się być miesiące: kwiecień i maj oraz we wrzesień i październik, kiedy pogoda ciągle należy do nie najgorszych i dodatkowo nie doświadczymy negatywnych aspektów pełni sezonu.

Liverpool loty – praktyczne informacje

Loty do Liverpoolu z Polski obsługiwane są przez linie lotnicze: . Ceny lotów do Liverpoolu z Polski wahają się od -1 do PLN. Loty do Liverpoolu realizowane są takich miast jak . Jednak najtańsze połączenia są obecnie z lotnisk w miastach .

Przylot do Liverpoolu

W Liverpoolu jest jedno . Z Polski można również dolecieć na inne lotniska znajdujące się w pobliżu Liverpoolu . Jednak cena i dostępność połączeń lotniczych na lotniska w pobliżu może się znacząco różnić od połączeń na lotnisko .


Comments are closed.