rezerwuj Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

18 cze 2021
20 cze 2021
Dodaj następny pokój
Drodzy Klienci, uprzejmie informujemy, że nasza infolinia jest czynna w godzinach od 9 do 20. Wszelkiego typu wątpliwości związane z rezerwacją i zwrotami prosimy kierować na adres: bok@bluesky.pl. Jeśli dana linia lotnicza odwołała przelot, to może Ci przysługiwać zwrot wartości zakupionego biletu lub voucher na podróż w innym terminie. Jednocześnie przypominamy, że warunki dotyczące zwrotów mogą się różnić w zależności od linii lotniczej i są obarczone długim okresem oczekiwania, a każda rezerwacja jest rozpatrywana indywidualnie oraz zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Prosimy o zrozumienie i cierpliwość.

City Break w Manchesterze

Wyspiarski kraj mgieł, dobrej muzyki, o którym opowiadają arturiańskie legendy, ze względu na dużą liczbę zabytków i typowo krajoznawczych atrakcji jest jedną z popularniejszych destynacji turystycznych. Obok stołecznego Londynu chętnie odwiedzany jest również położony w środkowej części kraju Manchester.


Siedziba dwóch cenionych klubów piłkarskich – Manchester United oraz Manchester City regularnie przyciąga największych kibiców, którzy chcą zobaczyć swoich ulubieńców w akcji, ale nie tylko. Manchester to również stare, historyczne miasto, słynące z licznych zabytków z różnych epok. Początki Manchesteru sięgają niemal czasów starożytnych – kiedy założona została rzymska warownia Mamucium. W Manchesterze też zapoczątkowana została rewolucja przemysłowa, która dała początek industrializacji całego kraju oraz Europy. Początkowo w mieście rozwijał się przede wszystkim przemysł włókienniczy, dziś Manchester jest również centrum przemysłu maszynowego, samochodowego, lotniczego i elektrotechnicznego.

wielka-brytania-manchester

City Break w Manchesterze – atrakcje

Uwagę turystów zwraca zabytkowa zabudowa. Nie sposób ominąć zabytkową dzielnicę Castelfield z wiktoriańską zabudową, z mostkami i licznymi kanałami, na których wciąż leniwie przepływają barki. Imponująca jest pochodząca z XV wieku katedra, ale również zabytkowy Ratusz Miejski i szpital oraz mieszczańskie kamienice w stylu gregoriańskim i wiktoriańskim na Barton Square i St John Street. W Manchesterze historia miesza się z nowoczesnością – zainteresowanie turystów obok zabytków zwraca Beetham Tower – symbol Manchesteru i jednocześnie najwyższy budynek w mieście, który ma 171 metrów wysokości i liczy 48 pięter.

Manchester to także liczący się ośrodek kulturalny, w którym działają dwa uniwersytety i liczne inne uczelnie wyższe. Z miasta wywodzą się też znane zespoły muzyczne takie jak Bee Gees, Oasis oraz Simply Red. Manchester słynie z licznych klubów, sklepów muzycznych, udanych imprez, kin i galerii.

Hotel w Manchesterze, przelot do Manchesteru – gdzie szukać najlepszych ofert?

Dzięki serwisowi bluesky.pl można znaleźć najlepsze oferty wyjazdu city break w Manchesterze. Dowolnie można też wybrać liczbę osób i termin wyjazdu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce “Szukaj przelotu i hotelu” lotnisko startowe, planowane daty wylotu i przylotu. Serwis bluesky.pl  znajdzie hotel w Manchesterze oraz inne hotele w okolicy oraz przelot do Manchesteru (lotniska w pobliżu Manchesteru). Można wybrać też inne miasto na spędzenie niezapomnianego weekendu.

, ,

Comments are closed.