Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

08 gru 2023
10 gru 2023
Dodaj następny pokój

Dojazd z lotniska Luton do Londynu

Dynamicznie rozwijający się port lotniczy w Luton pod Londynem ma szanse w przyszłości znacząco odciążyć lotniska wokół brytyjskiej metropolii. W ciągu 10 lat liczba pasażerów korzystających z Luton wzrosła o ponad 400%. Jest to również miejsce do którego kierowanych jest wiele tanich lotów.

Lotnisko Luton – dojazd autobusem National Express Airport

Przedsiębiorstwo zapewnia komunikację autobusową między portami lotniczymi a centrami miast. Z portu lotniczego Luton do centrum Londynu dotrzeć można, korzystając z autobusów odjeżdżających z dwóch przystanków położonych przed wejściem na teren portu lotniczego lub z postoju autobusów przy terminalu 4.

Lotnisko Luton – autobusy easyBus oraz Green Line

Autobusy easyBus należą do najpopularniejszych sposobów dotarcia na lotnisko Luton. Dojazd zapewniony jest bezpośrednio do centrum Londynu. Należy pamiętać, że to połączenie nie przewiduje przystanków pośrednich. Innym popularnym sposobem dojazdu na lotnisko są autobusy Green Line. Podróż odbywa się komfortowymi oraz klimatyzowanymi autokarami.

Lotnisko Luton – pociągiem do centrum Londynu

Z poziomu płyty lotniska działa system bezpłatnych autobusów dowożących pasażerów na dworce kolejowe. Przejazd tego rodzaju trwa jedynie pięć minut. Między portem lotniczym a brytyjską stolicą funkcjonuje połączenie kolejowe do stacji King’s Cross Thameslink znajdującej się w centrum miasta. Pociągi kursują co kilkanaście minut, dowożąc pasażerów na lotnisko Luton. Dojazd trwa około 25 minut.

Położenie Luton

Lotnisko położone jest poza aglomeracją londyńską. Najkrótszy dojazd z Heathrow do Londynu jest przedstawiony na poniższej mapie: .

Comments are closed.