rezerwuj Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

14 maj 2021
16 maj 2021
Dodaj następny pokój
Drodzy Klienci, uprzejmie informujemy, że nasza infolinia jest czynna w godzinach od 9 do 20. Wszelkiego typu wątpliwości związane z rezerwacją i zwrotami prosimy kierować na adres: bok@bluesky.pl. Jeśli dana linia lotnicza odwołała przelot, to może Ci przysługiwać zwrot wartości zakupionego biletu lub voucher na podróż w innym terminie. Jednocześnie przypominamy, że warunki dotyczące zwrotów mogą się różnić w zależności od linii lotniczej i są obarczone długim okresem oczekiwania, a każda rezerwacja jest rozpatrywana indywidualnie oraz zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Prosimy o zrozumienie i cierpliwość.

Weekend we Lwowie (City Break)

Lwów to miejscowość leżąca na Wyżynie Podolskiej,w zachodniej Ukrainie. Może przyciągnąć turystów imponującą liczbą zabytków, stanowiących ponad połowę wszystkich ukraińskich pomników kultury i wyjątkową atmosferą miasta.

Weekend we Lwowie?

Jeśli chcemy podziwiać panoramę historycznego Starego Miasta, to warto dostać się na najwyższy szczyt Lwowa – Wzgórze Zamkowe na wysokości 409 m. n. p. m., gdzie znajduje się gotycki zamek królewski z drugiej połowy XIV wieku (Zamek Wysoki).

Śródmieście Lwowa zostało wpisane w 1998 roku na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Spędzając weekend we Lwowie zobaczymy wiele cennych zabytków. Nie sposób wymienić wszystkich z nich, są to między innymi: Cmentarz Łyczakowski z 1786 (najstarsza nekropolia w Europie), gotycka Katedra Łacińska, Kopiec Unii Lubelskiej (413 m. n. p. m., stworzony z okazji 300-setnej rocznicy Unii Lubelskiej, ziemię na kopiec brano z różnych miejsc w Polsce), Katedra Ormiańska zwana Perełką Wschodu, barokowy Kościół Dominikanów czy czy rynek z klasycystycznym ratuszem.

Będąc we Lwowie, warto też spróbować specjałów regionalnej kuchni: derunów (placków ziemniaczanych na ostro), tradycyjnych ukraińskich pierogów, barszczu ukraińskiego (różni się znacznie od naszej polskiej wersji z fasolą i bez zasmażki) czy bilaszi (bułeczek z ciasta pączkowego z różnym nadzieniem, np. z mięsa, kapusty).

Hotel we Lwowie, przelot do Lwowa – jak w łatwy sposób znaleźć ofertę?

W naszym serwisie możesz teraz w prosty sposób znaleźć ofertę wyjazdu na city break we Lwowie w dowolnym terminie dla kilku osób. Wystarczy, że w wyszukiwarce “Szukaj przelotu i hotelu” wpiszesz lotnisko startowe, podasz datę wylotu i datę przylotu. Serwis automatycznie znajdzie hotel we Lwowie i najbliższej okolicy oraz przelot do Lwowa (lotniska w pobliżu Lwowa). Możesz też oczywiście w polu wpisać dowolny inny region.

, ,

Comments are closed.