Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

08 gru 2023
10 gru 2023
Dodaj następny pokój

Londyn: Luton

Stosunkowo niewielkie londyńskie lotnisko Luton obsługuje loty do szeregu europejskich miast takich jak: Bukareszt, Alicante, Amsterdam, Barcelona, Berlin, Belfast, Genewa, Hamburg, Nicea, Malaga, Paryż, Rzeszów, Tallin, Korfu, Ibiza, Belgrad, Sofia i wiele innych. Na lotnisko Londyn Luton kierowane są również połączenia z innych kontynentów m.in. z Tel Awiwu, Sharm El-Sheik czy Jersey.

Londyn Luton terminale

Na lotnisku Luton znajduje się tylko jeden terminal przeznaczony do obsługi pasażerów. Niewielka powierzchnia sprawia, że trudno się zgubić wewnątrz budynku. Przed głównym wejściem znajdują się liczne postoje taksówek oraz przystanek autobusowy. Wszystkie te miejsca położone są w znacznej odległości od pasa startowego co umożliwiło redukcję hałasu.

Lotnisko Luton adres
Adres: Airport Way, Luton, Bedfordshire LU2 9LY, Wielka Brytania
Tel: +44 1582 405100
Strona internetowa: Londyn Luton

plane-841441_1920

Luton Parkingi

Miejsca postojowe przy lotnisku Londyn-Luton dzielą się na zwykłe oraz obejmujące dodatkowe usługi. Za dzień pozostawienia samochodu na standardowym miejscu przyjdzie nam zapłacić niewiele ponad 3GBP. Miejsce na Priority Parking zaczyna się od 46 GBP od samochodu. W cenę wliczone są całodobowa ochrona parkingu oraz odstawienie pojazdu wprost spod terminalu przez wykwalifikowanego pracownika. Specjalnie dla osób niepełnosprawnych przygotowano miejsca postojowe w pobliżu głównego parkingu.

Wypożyczalnie samochodów na lotnisku Luton

Przylatując na lotnisko Luton, można skorzystać z oferty jednej z firm zajmujących się wynajmem samochodów. Swoje przedstawicielstwa w budynku terminalu mają firmy: National, Hertz, Europcar, Alamo, Avis, Budget oraz Enterprise.

Mapa dojazdu

Najkrótszy dojazd z Luton do Londynu jest przedstawiony na poniższej mapie:

 

Comments are closed.