Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

10 gru 2023
12 gru 2023
Dodaj następny pokój

Londyn Heathrow: dojazd

Londyńskie lotnisko Heathrow jest jednym z największych europejskich węzłów komunikacyjnych. Wiele lotów kierowanych jest bezpośrednio do tego właśnie portu lotniczego. Warto poznać sposoby dojazdu z Heathrow do centrum miasta.

Lotnisko Heathrow- dojazd autobusem

Połączenia autobusowe dostępne są z poziomu terminali. Najwięcej połączeń kierowanych jest na północ w kierunku Central Bus Station. Połączenia z lotniskiem Heathrow umożliwiają dojazd do ponad 500 miejscowości na obszarze całego kraju.

Heathrow - wersja blog

Londyn Heathrow metro

Najszybszym połączeniem między centrum miasta a portem lotniczym jest metro. Z lotniska Heathrow dojazd możliwy jest linią Piccadilly. Przyjazd do centralnej części Londynu zajmuje około godziny. Należy jednak pamiętać, że w godzinach szczytu metro jest niezwykle zatłoczone.

Londyn Heathrow pociąg

Korzystając z połączenia Heathrow Express, można dotrzeć na stację Paddington w 15 minut. Natomiast w wypadku skorzystania z normalnego kursu kolejowego czas podróży wydłuża się o 10 minut.

Londyn Heathrow taksówki

Licencjonowani taksówkarze parkują na postojach przed terminalami Heathrow. Dojazd do centrum miasta zajmuje około godziny i kosztuje około 40-70 GBP (ok. 200-340 PLN). Należy bezwzględnie pamiętać, o korzystaniu jedynie z licencjonowanych firm ponieważ uchroni to przed nieuczciwym kierowcą.

Londyn Heathrow samochodem

Decydując się na skorzystanie z usług jednej z licznych firm zajmujących się wypożyczaniem samochodów, można również dotrzeć do centrum Londynu. Korzystając z autostrady M4 można szybko dojechać do stolicy, natomiast M25 połączona jest z drogami oraz autostradami w całym kraju. Korzystanie z brytyjskich dróg wymaga często uiszczenia opłat na określonych odcinkach.

Położenie Heathrow

Port lotniczy znajduje się na przedmieściach miasta. Najkrótszy dojazd z Heathrow do Londynu jest przedstawiony na poniższej mapie: .

 

Comments are closed.