Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

24 lut 2024
26 lut 2024
Dodaj następny pokój

Gatwick: dojazd do Londynu z lotniska

Port lotniczy Gatwick położony jest na obszarze malowniczego hrabstwa West Sussex w południowo-wschodniej Anglii. Dominuje tam krajobraz wiejski, a najbliższa metropolia – Londyn, położona jest 40 km na północ. Dzięki silnie rozbudowanej sieci komunikacyjnej, na lotnisko dojechać można m.in. pociągiem, autobusem lub taksówką. Wybierz najbardziej dogodny dla Ciebie i ciesz się komfortową podróżą.

Pociąg

Lotnisko Gatwick oferuje szereg połączeń kolejowych z Londynem – Victoria station, London Bridge, City Thameslink, London Farringdon i Clapham Junction, jak również innymi miastami Anglii. Kolej położona jest na terenie Południowego Terminalu, natomiast bilety zakupić można na stacji lub w specjalnych punktach informacyjnych znajdujących się na terminalach. Podróż do Londynu trwa niewiele ponad pół godziny. Jest to najszybszy z możliwych dojazdów. Pociągi wyruszają co piętnaście minut, a koszt to od 17 do 30 GBP.

Autobus

Rozpoczynając podróż z centrum Londynu – Victoria Station – warto skorzystać z oferty prywatnych firm przewozowych na Gatwick. Dojazd autobusem jest jednym z najtańszych sposobów. Do wyboru mamy dwa przedsiębiorstwa transportowe easyBus oraz National Express, gdzie standard autokarów jest bardzo wysoki.

easyBus – cena za przejazd zaczyna się już od 2 funtów. Autobusy wyruszają co około 15 minut. Jeżeli chcesz mieć pewność, że o określonej godzinie znajdziesz miejsce, możesz wcześniej dokonać rezerwacji poprzez ich stronę.

National Express, to największa firma transportowa w Anglii. Podróż z Victoria Coach Station na lotnisko Gatwick zajmuje około 1 h 30 min i kosztuje 8 GBP. Przewoźnik ten zapewnia również transport między londyńskimi portami lotniczymi.

Więcej informacji o połączeniach autobusowych znajdziesz na tej stronie. Pamiętaj, że autokary w większości nie są dostępne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich lub przed podróżą należy zarezerwować odpowiednie miejsce.

united-kingdom-taxi

Taksówka

Jeżeli wyjątkowo cenisz sobie wygodę podróży, najdogodniejszym sposobem transportu na lotnisko, będzie dla Ciebie oferta firm taksówkarskich. Na oficjalnej stronie lotniska Gatwick znajdziesz zakładkę, gdzie bez problemu zarezerwujesz samochód na konkretną datę i godzinę. Choć nie będzie to najtańszy transport, to zaoszczędzisz swój czas i podniesiesz komfort podróży na Gatwick. Dojazd z centrum Londynu, to koszt około 100 GBP.

Comments are closed.