Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

23 kwi 2024
25 kwi 2024
Dodaj następny pokój

Paryż: lotnisko Charles de Gaulle

Francuska stolica podobnie jak każda duża aglomeracja posiada dobrze zorganizowane lotnisko. Paryż posiada dwa porty lotnicze, jednak to Charles de Gaulle jest tym, które obsługuje większość połączeń. Okrągły budynek terminalu 1 otoczony jest przez miejsca postojowe dla samolotów, natomiast 2 terminal nie stanowi pojedynczego budynku, lecz jest nazwą określającą sześć obiektów. Dokładna nazwa terminalu każdorazowo oznaczana jest na bilecie lotniczym.

Odloty

Ogromne paryskie lotnisko zapewnia dogodny transport nawet w najodleglejsze zakątki świata. Korzystając z portu lotniczego im. Charlesa de Gaulle’a, dolecieć można między innymi do: Lublany, Aten, Dublina, Trypolisu, Algieru, Rygi, Pekinu, Kiszyniowa, Tokio, Tel Awiwu, Brukseli, Dubrownika, Kairu, Kuwejtu, Warszawy, Hamburga, Berlina, Kuala Lumpur, Islamabadu, Casablanki, Ankary, Rio de Janeiro, Filadelfii, Londynu, Hongkongu, Chicago, Sofii, Wenecji, Wiednia, Bahrajnu, Moskwy, Hanoi, Palermo i wielu innych. Z Paryża dolecieć można do większości zakątków świata.

charles-de-gaulle-85207_1920

Terminale

Aby sprawnie obsługiwać ruch powietrzny konieczna była budowa trzech terminali. Najstarszym z nich jest terminal oznaczony jako T1. W związku z szybko zwiększającym się natężeniem ruchu lotniczego podjęto decyzję o budowie terminala T2. Początkowo przeznaczony był specjalnie na potrzeby linii Air France, jednak obecnie obsługuje on również samoloty innych przewoźników. Terminal T3 (wcześniej oznaczony jako T9) przeznaczony jest specjalnie dla połączeń nisko kosztowych oraz czarterowych.

Adres oraz dane kontaktowe

Adres: 291, Boulevard Raspail 75675 Paris Cedex 14,France
Tel. +33 (0)1 70363950
Strona internetowa: www.aeroportsdeparis.fr

Paryż lotnisko parkingi

Na terenie portu lotniczego znajduje się osiem parkingów. Wszystkie dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych, co jest normą jak na tak duże europejskie lotnisko. Paryż ma na swoim głównym lotnisku również specjalne miejsca postojowe dla motocykli. Ta część parkingu oznaczona jest jako PEF i znajduje się przy terminalach 2E oraz 2F. Jeśli planujemy pozostawić samochód przy lotnisku na dłużej niż 5 dni należy skorzystać z miejsca postojowego P3 RESA przy terminalu 3.

Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Paryżu

Przy paryskim lotnisku funkcjonują liczne firmy specjalizujące się w wypożyczaniu samochodów. Przy terminalach 1 oraz 2 znajdują się wypożyczalnie firm: Avis, Europcar, Hertz, National, Sixt oraz TT Car Transit. Przy 3terminalu znajduje się jedynie przedstawicielstwo przedsiębiorstwa Europcar.

Mapa dojazdu

Najkrótsza droga dojazdu z lotniska przedstawiona jest na poniższej mapie:

Comments are closed.